Tulokset

18.9.2021 Suomen Cupin finaali, Kalajoki (KJ)

Pisteet: kokonaispisteet (pohjapisteet+finaalin pisteet)

Naiset

1. Siri Sytelä AU (-00/55,90) 165 kg (75+90) 462,276 p. (228,622+233,654)

3. Iida Kalmari AU (-94/63,45) 149 kg (65+84) 391,527 p. (197,087+194,441)

 

14.8.2021 20- ja 23-vuotiaiden SM-kilpailut, Rovaniemi (OAK)

Naiset 23v

Sarja 55 kg 

1. Siri Sytelä AU (-00/54,73) 159 kg (70+89) 228,493 p.

 

12.7.2021 15- ja 17-vuotiaiden SM-kilpailut, Rovaniemi (RoRe)

Pojat 17v

Sarja 73 kg

2. Lauri Kallioniemi AU (-05/70,52) 186 kg (82+104) 244,017 p.

 

10.7.2021 Masters SM-kilpailut, Rovaniemi (RoRe)

Ryhmä M45

Sarja 81 kg

3. Petteri Perälä AU (-75/77,63) 191 kg (85+106) 237,359 p.

 

18.-19.6.2021 Yleisen sarjan SM-kilpailut, Kouvola (KuKis), Suomen Cup 4. osakilpailu

Naiset

Sarja 55 kg

1. Siri Sytelä AU (-00/54,74) 162 kg (72+90) 232,775 p.

Sarja 64 kg

10. Iida Kalmari AU (-94/63,58) 150 kg (67+83) 195,505 p.

Sarja 71 kg

11. Anniina Mäkelä AU (-93/66,37) 144 kg (62+82) 183,021 p.

 

1.5.2021 Kansalliset kilpailut, Kokkola (LoVe)

Naiset

Sarja 71 kg

1. Anniina Mäkelä AU (-93/65,30) 144 kg (62+82) 184,744 p.

Miehet

Sarja 81 kg

1. Petteri Perälä AU (-75/78,70) 187 kg (82+105) 230,714 p.

 

17.4.2021 Kansallinen kutsukilpailu, Jyväskylä (KelVi)

Naiset

Sarja 71 kg

1. Anniina Mäkelä AU (-93/65,7) 142 kg (61+81) 181,535 p.

 

20.3.2021 Kansallinen kutsukilpailu, Jyväskylä (ÄH)

Naiset

Sarja 64 kg

1. Iida Kalmari AU (-94/63,0) 156 kg (71+85) 204,452 p.

 

30.1.2021 Etelä-Pohjanmaan piirinmestaruuskilpailut, Seinäjoki-Kurikka-Alavus-Vaasa-Kauhajoki (SeSi, KPK, AU,VaKi, KaKa)

Naiset

Sarja 55 kg

1. Siri Sytelä AU (-00/54,90) 153 kg (68+85) 219,393 p.

3. Anna Siltala AU (-07/52,70) 69 kg (30+39) 101,875 p.

Sarja 71 kg

1. Anniina Mäkelä AU (-93/64,70) 135 kg (59+76) 174,137 p.

Miehet

Sarja 73 kg

1. Lauri Kallioniemi AU (-05/68,60) 165 kg (75+90) 220,110 p.

3. Timo Hankola AU (-80/69,80) 144 kg (58+86) 190,081 p.

Sarja 81 kg

2. Petteri Perälä AU (-75/78,40) 180 kg (80+100) 222,523 p.

 

19.12.2020 Nuorten 17- ja 20-vuotiaiden Pohjoismaiden mestaruuskilpailut on-line

Naiset 20v

Sarja 55 kg

1. Siri Sytelä FIN AU (-00/54,43) 153 kg (67+86) 220,724 p.

 

28.11.2020 Yleisen sarjan Pohjoismaiden mestaruuskilpailut on-line

Naiset

Sarja 55 kg

4. Siri Sytelä FIN AU (-00/54,44) 158 kg (73+85) 227,908 p.

 

21.11.2020 Piirikunnallinen ja jäsentenvälinen kilpailu, Alavus (AU)

Piirikunnallinen

Naiset

Sarja 59 kg

1. Siri Sytelä AU (-00/55,3) 154 kg (70+84) 219,711 p.

Sarja 71 kg

1. Anniina Mäkelä AU (-93/64,9) 135 kg (58+77) 173,821 p.

Miehet

Sarja 67 kg

1. Lauri Kallioniemi AU (-05/66,5) 150 kg (68+82) 204,018 p.

Sarja 96 kg

1. Iiro Karvinen ViPa (-89/94,3) 280 kg (125+155) 317,605 p.

Jäsentenvälinen

Naiset

Sarja 55 kg

1. Anna Siltala AU (-07/49,9) 65 kg (28+37) 99,963 p.

Miehet

Sarja 73 kg

1. Timo Hankola AU (-80/69,6) 145 kg (60+85) 191,733 p.

 

7.11.2020 XXX Paroonin Puntit, Suomen Cup -osakilpailu, Parkano (PaPu)

Naiset

Sarja 55 kg

1. Siri Sytelä AU (-00/55,00) 160 kg (72+88) 229,139 p.

 

24.10.2020 Piirikunnallinen kilpailu, Jyväskylä (KelVi)

Naiset

Sarja 64 kg

1. Iida Kalmari AU (-94/63,9) 153 kg (68+85) 198,828 p.

 

5.9.2020 Etelä-Suomen mestaruuskilpailut, Pori (PuKa)

Naiset

Sarja 55 kg

1. Siri Sytelä AU (-00/54,78) 158 kg (70+88) 226,911 p.

Sarja 64 kg

2. Iida Kalmari AU (-94/63,01) 153 kg (68+85) 200,502 p.

 

22.8.2020 20- ja 23-vuotiaiden SM-kilpailut, Rovaniemi (OAK)

Naiset 20- ja 23-vuotiaat

Sarja 55 kg

2. Sytelä Siri AU (-00/54,4) 155 kg (71+84) 223,696 p.

 

5.7.2020 Tempauksen ja työnnön SM-kilpailut, Rönni

Naisjuniorit 20v

Tempaus

1. Siri Sytelä AU (-00/54,09) 68 kg 98,536 p.

Työntö

1. Siri Sytelä AU (-00/54,09) 82 kg 118,823 p.

Yhteistulos (ei SM-kilpailu)

Siri Sytelä AU (-00/54,09) 150 kg (68+82) 217,359 p.

 

28.6.2020 Kansalliset kilpailut, Rovaniemi (RoRe)

Sarja 55 kg

1. Siri Sytelä AU (-00/54,9) 156 kg  (71+85) 223,695 p.

 

18.6.2020 Leader Cup 3/2020, Tampere (TP)

Sarja 64 kg

1. Iida Kalmari AU (-94/62,13) 147 kg (66+81) 194,303 p.

 

29.2.2020 Seinäjoen Sisun pk-/jv-kilpailut

Piirikunnallinen

Pojat 15v

Sarja 55 kg

1. Kustaa Laitio AU (-08/54,60) 58 kg (25+33) 90,530 p.

Miehet

Sarja 102 kg

1. Kari Ylimäki AU (-52/101,40) 130 kg (60+70) 143,426 p.

 

22.2.2020 Yleisen sarjan SM-kilpailut, Pori (PuKa) Suomen Cup 4. osakilpailu

Sarja 55 kg

4. Siri Sytelä AU (-00/54,81) 156 kg (69+87) 223,953 p.

Sarja 64 kg

10. Iida Kalmari AU (-94/62,2) 151 kg (67+84) 199,452 p.

 

15.2.2020 Lohtajan Veikkojen piirikunnallinen kilpailu, Kokkola 

Sarja 81 kg

2. Petteri Perälä AU (-75/76,0) 165 kg (70+95) 207,411 p.

 

9.2.2020 Peruskoululaisten mestaruuskilpailut, Lempäälä (LeKi)

Sarja 67 kg

1. Lauri Kallioniemi Töysä (-05/64,28) 130 kg (58+72) 180,730 p.

 

25.1.2020 Etelä-Pohjanmaan piirinmestaruuskilpailut, Kurikka (KPK)

Piirinmestaruus

Naiset

Sarja 55 kg

1. Siri Sytelä AU (-00/54,70) 153 kg (69+84) 219,956 p.

Sarja 64 kg

1. Iida Kalmari AU (-94/62,80) 148 kg (68+80) 194,343 p.
2. Anniina Mäkelä AU (-93/64,00) 135 kg (56+79) 175,263 p.

Miehet

Sarja 67 kg

1. Lauri Kallioniemi AU (-05/64,40) 131 kg (60+71) 181,898 p.

Sarja 81 kg

2. Petteri Perälä AU (-75/76,10) 165 kg (75+90) 207,262 p.

Sarja 96 kg

1. Ilkka Kallioniemi AU (-95/95,85) 265 kg (125+140) 298,635 p.

Sarja 109 kg

2. Kari Ylimäki AU (-52/104,70) 100 kg (50+50) 109,106 p.

Jäsentenvälinen

Miehet

Sarja 55 kg

2. Kustaa Laitio AU (-08/54,45) 53 kg (22+31) 82,900 p.

 

28.12.2019 Jäsentenväliset Alavus

Naiset

Sarja 55 kg

  1. Sylvia Perälä AU (-06/54,7) 55 kg (23+32) 79,069 p.
  2. Anna Siltala AU (-07/51,30) 47 kg (21+26) 70,785 p.

Sarja 59 kg      

  1. Siri Sytelä AU (-00/56,0) 146 kg (67+79) 206,494 p.

Miehet

Sarja 61 kg

      1. Kustaa Laitio AU (-08/56,0) 50 kg (20+30) 76,567 p.

Sarja 67 kg

  1. Lauri Kallioniemi AU (-05/63,5) 120 kg (55+65) 168,177 p.

Sarja 81 kg

  1. Petteri Perälä AU (-75/76,8) 160 kg (70+90) 199,985 p.

          Olavi Perälä AU (-05/74,5) – (55+0) 69,903 p.

 

21.12.2019 Kuhmon Kivan kansalliset kilpailut

Sarja 71 kg

1. Anniina Mäkelä AU (-93/65,6) 128 kg (56+72) 163,781 p.

 

7.12.2019 Keljon Viestin pk-/jv-kilpailut, Jyväskylä

Jäsentenvälinen

Sarja 81 kg

1. Petteri Perälä AU (-75/75,7) 145 kg (65+80) 182,665 p.

 

6.12.2019 Kurikan PunttiKlubin piirikunnalliset kisat

Sarja 64 kg

1. Anniina Mäkelä AU (-93/63,95) 134 kg (58+76) 174,045 p.

Sarja 67 kg

1. Lauri Kallioniemi AU (-05/63,55) 124 kg (56+68) 173,692 p.

 

16.11.2019 Nuorten 17- ja 20-vuotiaiden PM-kilpailut, Sundsvall Ruotsi

20-vuotiaat

Sarja 55 kg

1. Siri Sytelä FIN AU (-00/54,81) 148 kg (65+83) 212,468 p.

 

2.11.2019 Suomen Cup 2. osakilpailu, Parkano

Sarja 55 kg

1. Siri Sytelä AU (-00/54,44) 149 kg (66+83) 214,926 p

Sarja 64 kg

1. Iida Kalmari AU (-94/63,15) 150 kg (68+82) 196,306 p.

 

26.10.2019 Leader Cup, Tampere (TP)

Sarja 64 kg

4. Anniina Mäkelä AU (-93/64,00) 128 kg (53+75) 166,175 p.

 

20.10.2019 20- ja 23-vuotiaiden EM-kilpailut, Bukarest, Romania

20-vuotiaat

Sarja 55 kg 

11. Siri Sytelä FIN AU (-00/54,45)  149 kg (67+82) 214,898 p.

 

19.10.2019 Kansalliset kisat, Kauhava (Alahärmän Kisa)

Sarja 71 kg

1. Anniina Mäkelä AU (-93/64,45) 131 kg (57+74) 169,364 p.

Sarja 96 kg

2. Ilkka Kallioniemi AU (-95/93,91) 248 kg (116+132) 281,782 p.

 

7.9.2019 Etelä-Suomen mestaruuskilpailut, Tampere (TP)

Sarja 55 kg

1. Siri Sytelä AU (-00/54,46) 153 kg (67+86 N20+23SE) 220,638 p.

 

31.8.2019 TUL Järvi-Suomen avoimet mestaruuskilpailut + Keski-Suomen nuorten ja masters piirinmestaruuskilpailut

Sarja 64 kg

2. Iida Kalmari AU (-94/63,6) 149 kg (66+83) 194,164 p.

 

17.8.2019 20- ja 23-vuotiaiden SM-kilpailut, Pori (PuKa)

20- ja 23-vuotiaat 

Sarja 55 kg

1. Siri Sytelä AU (-00/54,07) 155 kg N20+23SE (70 N20+23SE+85 N20+23SE) 224,663 p.