Yleisurheilukauden päätöstilaisuus pe 26.10

13.10.2018

Alavuden Urheilijoiden yleisurheilukauden päätöstilaisuus järjestetään perjantaina 26.10. Huhtamäki-salissa.

Päätöstilaisuus on jaettu kahteen osaan. Aktiivisten lasten yu-koululaisten palkitseminen alkaa klo 18.00. Mehutarjoilu on heidän tilaisuutensa jälkeen.

Kilpaurheilijoiden palkitseminen alkaa klo 18.30. Mehutarjoilu klo 18.00 alkaen.

Tilaisuuksissa palkitaan:

Palkittavat lasten yleisurheilukoululaiset

Aho Merita, Alakurtti Senni, Anttila Teemu
Engström Kasperi
Haapaniemi Lumi ja Usva, Hynönen Eelis
Isoaho Luca
Katajamäki Katriina ja Oskari, Koivisto Jesse, Kontolampi Neela, Kotkaniemi Hilda, Kuusisto Pete
Laukkonen Sylvia, Laukkonen Toivo, Louko Joona
Manninen Elle ja Emmi, Montti Nella, Mäkelä Leo, Mäkinen Veera, Mäkynen Veikka
Peltola Ninni, Peltoniemi Milla, Piirainen Sofia, Pilvola Helmi
Rintala Kerttu
Salo Mirjami, Seppä Anni
Tanila Erika
Uitto Enni
Vainionpää Matias, Vainionpää Oliver, Valkealahti Ada, Viinikka Aapo


Palkittavat kilpaurheilijat ja seuratoimijat

Ahtiainen Jimi, Asunmaa Eemi ja Kalle
Eeli Eetu ja Hilda, Eklund Senni, Engström Konsta ja Tuomo, Haapamäki Roosa,
Hannuksela Selma, Hautamäki Rasmus, Helimaa Touko, Hynönen Silva
Isomäki Fanni
Jokela Miika, Sanni ja Veeti, Jokela Patrick, Järvelin Niklas ja Sofia,
Järvinen Aaro ja Atte, Järvinen Eetu
Kallio Eemeli ja Ossi, Koivula Vilhelmiina, Kotkaniemi Joonatan, Kontola
Eetu-Justus
Lahdenmäki Niko ja Noora, Laitio Kaapo ja Kustaa, Lamminmäki Elvi
Marttala Jimi, Myllyaho Jani, Myllykangas Elias, Mäenpää Manu, Siiri ja Viivi, Mäkelä
Anita, Mäki Venla ja Vilma
Neste Emma, Niemistö Pinja
Onnela Iines
Peltoniemi Anni ja Ella, Penttilä Aleksi ja Emilia, Piiroinen Aatu ja Tatu,
Pohjala Veera, Pollari Aliisa, Pynttäri Sanni
Raiski Oskari, Rantoja Sari
Saarinen Jari-Matti ja Tommi
Tikkamäki Sasu
Uitto Lotta, Uusitalo Linnea
Ylinen Anni ja Sohvi, Yritys Saana
Ämmälä Niko

Kaikki ovat lämpimästi tervetulleita molempiin tilaisuuksiin!

28.10.2018AU:n syyskokous ti 20.11.2018 klo 19:00
13.10.2018Yleisurheilukauden päätöstilaisuus pe 26.10
19.08.2018Sisuviestien tulokset ja sisupisteet
16.08.2018Sisuviesteihin ilmoittautuneet ja kilpailuohje
12.08.2018SM-kisoissa menestystä AU:n urheilijoille
22.07.2018Sisuhuipentuman lopulliset aikataulut
01.01.2018Jäsenmaksu vuodelle 2018 !
24.08.2018Painikoulu alkaa 4.9 ja Nallepaini 5.9
24.08.2018Painikoulu alkaa 4.9 ja Nallepaini 5.9
19.06.2018Seuracup 1. osakilpailun tulokset

Siirry arkistoon »