Tuloksia 2019


Kajaanin Juntta 15v. Juhlakilpailut
Kajaani, 27.4.2019


Pojat 17v .41 kg:
2. Armas Samuilis

Pojat 13v .39 kg:
2. Elmeri Mäntylä
4. Touko Helimaa

Pojat 13v. 27 kg:
4. Eemeli Eklund

Seurojen pisteet: 13. AU
Osanottajia 118, Seuroja 17, Otteluita 190


Kokko-Kalle Games
Kokkola, 14.4.2019


Pojat 17v 38 kg:
8. Elmeri Mäntylä

17v 42 kg:
1. Arnas Samuilis

Pojat 17v 45 kg:
3. Dovydas Samuilis

Pojat 10v 27 kg:
2. Eemeli Eklund

Pojat 10v 34 kg:
5. Leevi Kesäniemi

Pojat 11v ja yli 39 kg:
3. Touko Helimaa

Tytöt 17v 38 kg:
3. Fanni Pentinmäki

Aloittelijat 29 kg:
3. Juho Mattila
4. Matias Paajanen

Aloittelijat 32 kg:
11. Onni Paajanen

Seurojen pisteet: 8. AU
Osanottajia 198, Seuroja 30, Otteluita 209


Kadettien kr.room. painin SM-kilpailut
Kokkola, 13.4.2019


45 kg:
9. Arnas Samuilis
11. Dovydas Samuilis

Osanottajia 83, Seuroja 38, Otteluita 134


Avoimet poikien E-P:n piirinmestaruuskilpailut, kr
Alavus, 16.3.2019


Piirinm. 17 v. 38 kg:
2. Elmeri Mäntylä
6. Touko Helimaa

Piirinm. 17 v. 41 kg:
4. Arnas Samuilis

Piirinm. 17 v. 45 kg:
3. Dovydas Samuilis

Tytöt 39 kg:
3. Fanni Pentinmäki

Aloittelijat 25 kg:
1. Juho Mattila

Aloittelijat 29 kg:
2. Matias Paajanen
4. Jiri Saarela

Aloittelijat 30 kg:
1. Roni Rantala

Aloittelijat 32 kg:
2. Roope Hanka
3. Onni Paajanen

Aloittelijat 45 kg:
2. Viljami Valkama

Aloittelijat Kokeneet 24 kg:
1. Eemeli Eklund

Aloittelijat Kokeneet 33 kg:
4. Leevi Kesäniemi

Seurojen pisteet: 3. AU
Osanottajia 170, Seuroja 23, Otteluita 277



OP Keski-Suomi painiturnaus
Vaajakoski, 2.3.2019


Pojat 17v. 40 kg:
3. Arnas Samuilis

Pojat 17v. 45 kg:
4. Dovydas Samuilis

Pojat 13v. 38 kg:
9. Elmeri Mäntylä

Karhunpennut 33 kg:
3. Leevi Kesäniemi

Tytöt 17v. 40 kg:
4. Fanni Pentinmäki

Seurojen pisteet: 16. AU
Osanottajia 145, Seuroja 33, Otteluita 258


Myhi-turnaus
Ilmajoki, 23.2.2019


Pojat 17v. 38 kg:
5. Elmeri Mäntylä

Pojat 17v. 41 kg:
4. Dovydas Samuilis
9. Arnas Samuilis

Pojat 10v /vanhemmat 34 kg:
5. Leevi Kesäniemi

Pojat 10v /vanhemmat 40 kg:
4. Touko Helimaa

Painikoululaiset 28 kg:
1. Matias Paajanen

Painikoululaiset 31 kg:
8. Onni Paajanen

Seurojen pisteet: 22. AU
Osanottajia 268, Seuroja 46, Otteluita 443


Mannin Matsit, Suomi Cup osakilpailu ja Länsi-Suomen aluemestaruuskilpailut
Peräseinäjoki, 26.1.2019


Pojat 17 v. aluemestaruussarja 38 kg:
5. Tuomas Pentinmäki
6. Elmeri Mäntylä

Pojat 17 v. aluemestaruussarja 41 kg:
2. Dovydas Samuilis
3. Arnas Samuilis

Pojat, aloittelijat 26 kg:
2. Eemeli Eklund

Tytöt 17 v. 41 kg:
3. Fanni Pentinmäki

Seurojen pisteet: 9. AU
Osanottajia 143, Seuroja 26, Otteluita 201


Selecta Cup
Laihia, 19.1.2019


Pojat 17v. 39 kg:
4. Tuomas Pentinmäki
5. Elmeri Mäntylä

Pojat 17v. 43 kg:
3. Arnas Samuilis
5. Dovydas Samuilis

Tytöt 17v. 42 kg:
2. Fanni Pentinmäki

Seurojen pisteet: 10. AU
Osanottajia 150, Seuroja 19, Otteluita 252


XXXI Loppiaispainit
Isokyrö, 6.1.2019


Pojat 17v. 43 kg:
3. Dovydas Samuilis
4. Arnas Samuilis

Pojat 13v. 41 kg:
2. Elmeri Mäntylä

Tytöt alle 17v. 42 kg:
2. Fanni Pentinmäki

Aloittelijat 33 kg:
1. Leevi Kesäniemi

Seurojen pisteet: 9. AU
Osanottajia 113, Seuroja 14, Otteluita 158