Tuloksia 2018

KLL SM-kilpailut, vapaapaini
Pori, 15.-16.12.2018

Pojat 7-13 vuotta, 38 kg:
2. Dovydas Samuilis
4. Elmeri Mäntylä

Pojat 7-13 vuotta, 42 kg:
6. Arnas Samuilis

Pojat 7-13 vuotta, 35 kg:
18. Tuomas Pentinmäki

Tytöt 7-13 vuotta, 40 kg:
7. Fanni Pentinmäki

Kuntien pisteet: 13. Alavus
Osanottajia 219, Kuntia 59, Otteluita 332


Alavuden Urhelijoiden perinteiset pikkujoulupainit
Alavus, 27.11.2018

Paineissa oli 26 painijaa ja värikkäitä otteluita kertyi 43.

Painikoulu, tytöt 21 kg
1. Aada Poikonen
2. Rianna Haapala

Painikoulu, tytöt 31 kg
1. Tiia Hautala
2. Veera Valli

Painikoulu, pojat 22 kg
1. Aarni Kivistö
2. Nikolai Vanhanen

Painikoulu, pojat 27 kg
1. Aapo Viinikka
2. Joel Sippola
3. Alvar Sivula
4. Jasper Pellonpää

Painikoulu, pojat 28 kg
1. Viljami Mäntylä
2. Iikka Soukkala
3. Jiri Saarela

Painikoulu, pojat 29 kg
1. Roni Rantala
2. Anton Helenius
3. Eemil Kotolampi
4. Niko Jaatinen

Painikoulu, pojat 41 kg
1. Juho Sivula
2. Johannes Liikala

Painikoulu, pojat 65 kg
1. Verneri Lehtisaari
2. Ville Valli

Väliryhmä, pojat 25 kg
1. Juho Mattila
2. Aukusti Mäntylä
3. Ilya Kurkin
4. Valentin Beliakov

Väliryhmä, pojat 30 kg
1. Eemeli Eklund
2. Leevi Kesäniemi
3. Roope Hanka
4. Onni Paajanen
5. Matias Paajanen

Kilparyhmä, 32 kg
1. Touko Helimaa
2. Fanni Pentinmäki

Kilparyhmä, 40 kg
1. Dovydas Samuilis
2. Arnas Samuilis
3. Tuomas Pentinmäki
4. Elmeri Mäntylä


VVV Cup, Kr
Mustasaari, 17.11.2018

Pojat 17v. 38 kg:
1. Dovydas Samuilis
4. Elmeri Mäntylä

Pojat 17v. 42 kg:
3. Arnas Samuilis

Pojat 11v. 38 kg:
3. Touko Helimaa

Painikoulu Pojat, 23 kg:
3. Aukusti Mäntylä

Painikoulu Pojat, 28 kg:
3. Juho Mattila

Painikoulu Pojat, 33 kg:
1. Leevi Kesäniemi

Seurojen pisteet: 7. AU
Osanottajia 146, Seuroja 16, Otteluita 211


Väinö Hakkaraisen ja Ivar Wacklinin muistopainit
Suolahti 15 10.11.2018

Pojat 13v. 47 kg:
1. Arnas Samuilis
3. Dovydas Samuilis

Pojat 13v. 42 kg:
1. Tuomas Pentinmäki
2. Elmeri Mäntylä
3. Touko Helimaa

Karhunpojat 28 kg:
1. Eemeli Eklund

Osanottajia 47, Seuroja 9, Otteluita 63


Lounais-Suomen ja Hämeen avoimet vapaapainin aluemestaruuskilpailut
Kankaanpää, 27.10.2018


Pojat 38 kg:
1. Dovydas Samuilis
2. Elmeri Mäntylä
3. Tuomas Pentinmäki

Tytöt 41 kg:
1. Fanni Pentinmäki

Osanottajia 71, Otteluita 91


KankU:n kr. ikäkausipainit
Kankaanpää, 27.10.2018


Pojat 11v 36 kg:
1. Elmeri Mäntylä
2. Tuomas Pentinmäki

Pojat 11v 42 kg:
2. Dovydas Samuilis

Pojat 10 v 23 kg:
2. Eemeli Eklund

Ikäkausisarjat, tytöt 36 kg:
1. Fanni Pentinmäki

Aloittelijat, pojat 25 kg:
1. Eemeli Eklund

Aloittelijat, pojat 34 kg:
2. Leevi Kesäniemi

Osanottajia 96, Otteluita 116


Luoman Oy-cup
Seinäjoki, 6.10.2018


Pojat 17v 38 kg:
2. Dovydas Samuilis

Pojat 17v 42 kg:
3. Arnas Samuilis

Pojat alle 11v 24 kg:
1. Eemeli Eklund

Pojat alle 11v 41 kg:
2. Touko Helimaa

Seurojen pisteet: 9. AU
Osanottajia 112, Seuroja 16, Otteluita 180


Arjessa-turnaus
Ilmajoki, 29.9.2018


Pojat 17v 36 kg:
5. Tuomas Pentinmäki

Pojat 17v 39 kg:
3. Dovydas Samuilis

Pojat 17v 42 kg:
3. Arnas Samuilis

Pojat 9v. 24 kg:
1. Eemeli Eklund

Tytöt 40 kg:
6. Fanni Pentinmäki

Seurojen pisteet: 11. AU
Osanottajia 163, Seuroja 29, Otteluita 240


Nepparin muistopainit
Seinäjoki, 22.9.2018


Pojat 17v 35 kg:
2. Tuomas Pentinmäki
3. Elmeri Mäntylä

Pojat 17v 37 kg:
1. Dovydas Samuilis

Pojat 17v 42 kg:
2. Arnas Samuilis

Tytöt 17v 36 kg:
1. Fanni Pentinmäki

Pojat aloitt. 32 kg:
2. Leevi Kesäniemi

Seurojen pisteet: 7. AU
Osanottajia 95, Seuroja 14, Otteluita 128


KLL:n mestaruuskilpailut

Tampere, 19.-20.5.2018

Pojat 7-13v 35 kg: (21 Osallistujaa)
1. Dovydas Samuilis
13.Tuomas Pentinmäki

Pojat 7-13v 38 kg: (19 Osallistujaa)
2. Arnas Samuilis

Tytöt 7-13v34 kg: (7 Osallistujaa)
5. Fanni Pentinmäki

Kuntien pisteet: 13. Alavus
Osanottajia 266, Kuntia 71, Otteluita 461


VVV Cup
Vaasa, 28.4.2018


Pojat 17v 35 kg:
1.Tuomas Pentinmäki
2. Elmeri Mäntylä

Pojat 17v 38 kg:
2. Arnas Samuilis
4. Dovydas Samuilis

Tytöt 38 kg:
2. Fanni Pentinmäki

Painikoulusarja 29 kg:
1. Leevi Kesäniemi

Seurojen pisteet: 6. AU
Osanottajia 137, Seuroja 16, Otteluita 225


Kälviän Tarmon Kansalliset junioripainit
Kokkola, 15.4.2018


Pojat 17v 37 kg:
3.Dovydas Samuilis
6. Tuomas Pentinmäki
10. Elmeri Mäntylä

Pojat 17v 40 kg:
2. Arnas Samuilis

Pojat 10v 25 kg:
3. Eemeli Eklund

Painikoulusarja 22 kg:
8. Aukusti Mäntylä

Tytöt 17v 36 kg:
4. Fanni Pentinmäki

Seurojen pisteet: 16. AU
Osanottajia 240, Seuroja 29, Otteluita 369


Tampereen Voimailijat Ikäkausikilpailut
Tampere, 10.3.2018


Pojat 8v 28 kg:
4. Kaapo Laitio

Pojat 10v 41 kg:
2. Kustaa Laitio

Pojat 12v 38 kg:
5. Touko Helimaa

Seurojen pisteet: 11. AU
Osanottajia 91, Seuroja 21, Otteluita 132


Myhi-turnaus
Ilmajoki, 24.2.2018


Pojat 17v 35 kg:
3. Dovydas Samuilis
4. Elmeri Mäntylä

Pojat 17v 38 kg:
3. Arnas Samuilis

Pojat 10v /vanhemmat 38 kg:
3. Touko Helimaa

Pojat 9v 23 kg:
1. Eemeli Eklund

Tytöt 35 kg:
4. Fanni Pentinmäki

Seurojen pisteet: 7. AU
Osanottajia 231, Seuroja 45, Otteluita 389



Avoimet E-P:n piirinmestaruuskilpailut, kr
Alavus, 10.2.2018


Piirinm. 17 v. 34 kg:
2. Dovydas Samuilis

Piirinm. 17 v. 38 kg:
2. Tuomas Pentinmäki
3. Touko Helimaa

Piirinm. 17 v. 41 kg:
5. Kustaa Laitio

Tytöt 37 kg:
3. Fanni Pentinmäki

Aloittelijat 24 kg:
1. Eemeli Eklund

Aloittelijat 27 kg:
3. Kaapo Laitio

Aloittelijat 28 kg:
5. Leevi Kesäniemi

Seurojen pisteet: 4. AU
Osanottajia 86, Seuroja 15, Otteluita 142


Mannin Matsit, Suomi Cup osak. ja L-S:n aluemestaruuskilpailut
Seinäjoki, 3.2.2018


Pojat 17 v. aluemest 34 kg:
2. Dovydas Samuilis

Pojat 17 v. aluemest 38 kg:
2. Arnas Samuilis

Pojat 17 v. aluemest 41 kg:
10. Kustaa Laitio

Aloittelijat 24 kg:
2. Eemeli Eklund

Aloittelijat 27 kg:
9. Kaapo Laitio

Tytöt 17 v. 37 kg:
3. Fanni Pentinmäki

Miehet, Suomi Cup 63 kg:
6. Ilmari Putula

Seurojen pisteet: 11. AU
Osanottajia 169, Seuroja 29, Otteluita 277


OP Painit
Laihia, 20.1.2018


Pojat 17v. 36 kg:
2. Dovydas Samuilis

Pojat yli 9v. 40 kg:
6. Kustaa Laitio

Aloittelijat 22 kg:
1. Eemeli Eklund

Aloittelijat 26 kg:
3. Kaapo Laitio

Tytöt 17v. 34 kg:
2. Fanni Pentinmäki

Seurojen pisteet: 9. AU
Osanottajia 137, Seuroja 17, Otteluita 224

Loppiaispainit XXX

Vähäkyrö, 06.01.2018

Pojat 11v 44 kg:
1. Kustaa Laitio

Aloittelijat 22 kg:
1. Eemeli Eklund

Aloittelijat 28 kg:
4. Kaapo Laitio


Seurojen pisteet: 9. AU
Osanottajia 101, Seuroja 14, Otteluita 125