Tuloksia 2017


Perinteiset pikkujoulupainit
12.12.17 Alavus
Paineissa oli 23 painijaa ja värikkäitä otteluita kertyi 20.

22 kg
1. Juho Mattila
2. Aaro Hautamäki
3. Valentin Beliakov

23 kg
1. Eemeli Eklund
1. Leevi Kesäniemi
1. Kaapo Laitio

24 kg
1. Rene Lahti
2. Ilya Kurkin
3. Leevi Kurhela

26 kg
1. Matias Paajanen
2. Onni Paajanen
3. Roope Hanka
4. Eetvi Kuivasmäki

32 kg
1. Matias Paajanen
2. Topias Keskinen

34 kg
1. Tuomas Pentinmäki
2. Elmeri Mäntylä

35 kg
1. Kustaa Laitio
2. Fanni Pentinmäki

36 kg
1. Arnas Samuilis
2. Dovydas Samuilis

Länsi-Suomen Alumestaruus ja VVV Cup

Vaasa, 11.11.2017

Pojat 17v. 35 kg:
1. Dovydas Samuilis
2. Tuomas Pentinmäki
5. Elmeri Mäntylä

Pojat 17v. 38 kg:
1. Arnas Samuilis
2. Touko Helimaa

Tytöt 35 kg:
1. Fanni Pentinmäki

Aloittelijat 22 kg:
1. Eemeli Eklund

Seurapisteet: 3. AU
Osanottajia 83, Seuroja 14, Otteluita 115


KLL:n mestaruuskilpailut, vp
Vaasa, 21.-22.10.2017


Pojat 13v. 32 kg:
4. Tuomas Pentinmäki
7. Dovydas Samuilis

Pojat 13.v 35 kg:
5. Arnas Samuilis

Tytöt 13v. 34 kg:
5. Fanni Pentinmäki

Osanottajia 233, Kuntia 62, Otteluita 380



Luoman Oy-cup
Seinäjoki, 7.10.2017


Pojat 17v. 35 kg:
2. Dovydas Samuilis
3. Tuomas Pentinmäki

Pojat 17v. 38 kg:
3. Arnas Samuilis

Pojat alle 8v. 22 kg:
1. Eemeli Eklund

Tytöt 17v. 40 kg:
1. Fanni Pentinmäki

Seurapisteet: 8. AU
Osanottajia 109, Seuroja 15, Otteluita 175


OP-Turnaus
Ilmajoki, 30.9.2017


Pojat 17 v. 36 kg:
1. Arnas Samuilis
4. Dovydas Samuilis
5. Tuomas Pentinmäki

Pojat 9 v. 23 kg:
4. Eemeli Eklund

Pojat 9 v. 37 kg:
1. Kustaa Laitio

Pojat yli 9 v. 36 kg:
3. Touko Helimaa

Tytöt 36 kg:
2. Fanni Pentinmäki

Seurapisteet: 8. AU
Osanottajia 181, Seuroja 29, Otteluita 286


Tampere Cup
Tampere, 16.9.2017


Pojat 17v. 35 kg:
3. Dovydas Samuilis
5. Tuomas Pentinmäki

Pojat 17v. 38 kg:
1. Arnas Samuilis

Pojat alle 9v. 37 kg:
1. Kustaa Laitio

Tytöt 31 kg:
1. Fanni Pentinmäki

Aloittelijat 23 kg:
2. Eemeli Eklund

Aloittelijat 25 kg:
4. Kaapo Laitio

Seurapisteet: 6. AU
Osanottajia 116, Seuroja 21, Otteluita 222


Väinö Hakkaraisen ja Ivar Wacklinin muistopainit
Suolahti, 9.9.2017


Pojat 13 v. 35 kg:
1. Dovydas Samuilis
3. Elmeri Mäntylä

Pojat 13 v. 38 kg:
2. Arnas Samuilis

Karhunpojat 23 kg:
1. Eemeli Eklund

Seurapisteet: 6. AU
Osanottajia 45, Seuroja 7, Otteluita 56


Juniorien MM-kilpailut
Tampere 1-6.8


Naiset 51 kg:
17. Annimaria Aho


Juniorien EM-kilpailut
Dortmund, Saksa, 27.6.-2.7.


Naiset 51 kg:
12. Annimaria Aho


KLL:n mestaruuskilpailut, kr
Lahti, 13.-14.5.2017

Pojat 13v 32 kg:
1. Dovydas Samuilis
5. Tuomas Pentinmäki
12. Elmeri Mäntylä

Pojat 13v 35 kg:
5. Arnas Samuilis

Tytöt 13v 30 kg:
2. Fanni Pentinmäki

Tytöt 20v 55 kg:
1. Annimaria Aho

Osanottajia 292, Kuntia 69, Otteluita 481


Kälviän Tarmon Kansalliset junioripainit
Kälviä, 9.4.2017


Pojat 17v 35 kg:
4. Arnas Samuilis

Pojat 17v 33 kg:
1. Dovydas Samuilis
6.Elmeri Mäntylä

Pojat 17v 31 kg:
8. Tuomas Pentinmäki

Pojat alle 11v 36 kg:
1. Kustaa Laitio
3.Touko Helimaa

Tytöt 17v 32 kg:
7.Fanni Pentinmäki

Aloittelijat 26 kg:
7. Kaapo Laitio

Seurojen pisteet: 15. AU
Osanottajia 223, Seuroja 25, Otteluita 331

Nepparin muistopainit
Seinäjoki, 1.4.2017

Pojat 17 v. 32 kg:
1. Dovydas Samuilis
4. Tuomas Pentinmäki
6. Elmeri Mäntylä

Pojat 17 v. 35 kg:
2. Arnas Samuilis

Pojat alle 9 v. 37 kg:
2. Kustaa Laitio

Tytöt 34 kg
1. Fanni Pentinmäki

Pojat aloittelijat 18 kg:
2. Aukusti Mäntylä

Pojat aloittelijat 23 kg:
2. Eemeli Eklund

Pojat aloittelijat 25 kg:
6. Ossi Kallio

Pojat aloittelijat 26 kg:
6. Kaapo Laitio

Seurojen pisteet: 4. AU
Osanottajia 107, Seuroja 14, Otteluita 201


Tallinn Open 2017
Tallinn, 31.04.-2.04.2017

52 kg FW 1997-2001:
5. Annimari AHO

Osanottajia 1805, Seuroja 204


Vapaapainin SM-kilpailut
Järvenpää, 26.3.2017

Naiset 53 kg:
1. Annimaria Aho

Seurojen pisteet: 10. AU
Osanottajia 68, Seuroja 24, Otteluita 107


Keski-Suomen Osuuspankki painit
Vaajakoski, 18.3.2017

Pojat kr. alle 13v. 32 kg:
2. Dovydas Samuilis
4. Tuomas Pentinmäki

Pojat kr. alle 13v. 35 kg:
5. Arnas Samuilis

Tytöt 35 kg:
3. Fanni Pentinmäki

Karhunpojat 33 kg:
4. Touko Helimaa

Karhunpojat 37 kg:
5. Kustaa Laitio


VVV Cup, kr
Vaasa, 4.3.2017

Pojat 13v 35 kg:
1. Arnas Samuilis
3. Dovydas Samuilis

Pojat 11v 32 kg:
3. Tuomas Pentinmäki
4. Elmeri Mäntylä
5. Kustaa Laitio

Tytöt 10v 32 kg:
3. Fanni Pentinmäki

Aloittelijat 26 kg:
4. Ossi Kallio
5. Kaapo Laitio


Myhi-turnaus
Ilmajoki, 25.2.2017

Pojat 17v 32 kg:
5. Tuomas Pentinmäki
6. Dovydas Samuilis

Pojat 17v 35 kg:
7. Arnas Samuilis

Pojat 10v /vanhemmat 31 kg:
2. Elmeri Mäntylä

Pojat 10v /vanhemmat 46 kg:
1. Rami Jaatinen

Tytöt 32 kg:
3. Fanni Pentinmäki

Seurojen pisteet: 14. AU
Osanottajia 232, Seuroja 41, Otteluita 381


Avoimet E-P:n piirinmestaruuskilpailut, kr
Alavus, 4.2.2017

Piirinm. 17 v.
32 kg:
1. Dovydas Samuilis
3. Tuomas Pentinmäki

35 kg:
2. Arnas Samuilis

Tytöt 34 kg:
1. Fanni Pentinmäki

Aloittelijat
23 kg:
4. Eemeli Eklund
5. Tuomas Hirvelä

25 kg:
4. Ossi Kallio

26 kg:
4. Leevi Kesäniemi
5. Kaapo Laitio

30 kg:
5. Miko Hautarinne

33 kg:
1. Touko Helimaa

37 kg:
4. Kustaa Laitio

Seurojen pisteet: 4. AU
Osanottajia 90, Seuroja 15, Otteluita 160


Länsi-Suomen aluemestaruus Kr. Mannin Matsit
Seinäjoki, 28.1.2017

Pojat 17 v. aluemest 32 kg:
1. Dovydas Samuilis
2. Tuomas Pentinmäki

Pojat, aloittelijat
25 kg:
6. Kaapo Laitio

35 kg:
1. Kustaa Laitio
2. Touko Helimaa

Tytöt 32 kg:
2. Fanni Pentinmäki

Seurojen pisteet: 7. AU
Osanottajia 159, Seuroja 27, Otteluita 251


Suomen ja Viron yhteiset junioreiden vapaapainin mestaruuskilpailut
Keila, 21.01.2017

Naisten Juniorit 55 kg:
1. Annimaria Aho


Selekta Cup
Laihia, 21.1.2017

Pojat 17v.
31 kg:
6. Elmeri Mäntylä

32 kg:
1. Dovidas Samuilis
3. Tuomas Pentinmäki

35 kg:
3. Armas Samuilis

Pojat yli 9v.
36 kg: 2. Kustaa Laitio

50 kg: 2. Rami Jaatinen

Tytöt 33 kg:
1. Fenni Pentinmäki

Pojat Aloittelijat 26 kg:
3. Kaapo Laitio

Seurojen pisteet: 6. AU
Osanottajia 112, Seuroja 13, Otteluita 187


Loppiaispainit XXIX
Vähäkyrö, 6.1.2017


Pojat 13v 31 kg:
1. Dovydas Samuilis

Pojat 13v 36 kg:
3. Arnas Samuilis

Pojat 11v 31 kg:
1. Tuomas Pentinmäki

Pojat 11v 37 kg:
1. Kustaa Laitio

Aloittelijat P 26 kg:
4. Kaapo Laitio

Tytöt 32 kg:
1. Fanni Pentinmäki

Seurojen pisteet: 6. AU
Osanottajia 81, Seuroja 13, Otteluita 112