Tuloksia 2003


Syyskaudella vapaapainia, ellei toisin mainita

OP-turnaus Ilmajoella 20.9.

13v. 41 kg   3. Mikko Teppo
17v. 52 kg   3. Anssi Kuivamäki
17v. 57 kg   3. Juho Teppo
17v. 63 kg   2. Antti Hakala
  3. Mikko Keskinen

4.10. Alavudella painitut Länsi-ja Pohjois-Suomen aluemestaruudet
sekä Länsi-Suomen alueen aloittelijoiden kisat

Alavudella 4.10.2003 painitut Länsi- ja Pohjois-Suomen aluemestaruudet sekä Länsi-Suomen alueen aloittelijoiden kisat

aloit24 kg

1. Ahde Elias   IK
2. Salo Arttu   KeuTo
3. Pihlaja Sami   NJ
4. Latvala Juuso   IK
5. Tuomela Eetu   KvaPm
6. Häkli Niko   IK


aloit26 kg

1. Fält Otto   IK
2. Pollari Juho   NJ
3. Övermark Anssi   LaVe
4. Salo Saku   SPM
5. Kahlos Roope   NJ
6. Taittonen Saku   KuKu


aloit28 kg

1. Halmesmäki Tero   LaVi
2. Jaakkola Markusi   KeuTo
3. Halmesmäki Erno   LaVi
4. Kahlos Rasmus   NJ
5. Kentta Mikael   IK


aloit30 kg

1. Lehtinen Jere   AU
2. Halmesmäki Lari   LaVi
3. Lehtinen Veli-Aarni   ViVo
4. Hietala Petteri   VVV
5. Puukari Toni   ÄH
6. Taipalus Juha- Matti   AU


aloit33 kg

1. Kuoppala Juho   SPM
2. Hahtola Toni   AU
3. Väljä Ville   SPM
4. Autio Joni   AK
5. Isokääntä Toni   ViVo
6. Kallioniemi Ilkka   AU


aloit37 kg

1. Lehtinen Jarno   AU
2.Savola Mikael   LaVe
3. Lehtonen Sami   YKV
4. Haveri Riku   AU


aloit44 kg

1. Peräsalo Joni   YKV
2. Tamsi Harri   TeRi


aloit52 kg

1. Uitto Jami   TeRi


Taloit23 kg

1. Haapoja Emilia   LaVi
2. Puukari Annika   ÄH
3. Tuomela Emmi   KvaPm


T27 kg

1. Olli Petra   LaVe
2. Uusi-Ranta Emilia   IK
3. Haapoja Julia   LaVi
4. Salo Minja   KeuTo
5. Mäkinen Jemina   VaaKu
6. Lehtinen Salla   VVV


30 kg

1. Koski Piia-Marja   IK
2. Ruismäki Linda   KuKu
3. Pihlaja Mia   NJ
4. Lehtinen Saana   VVV


T34 kg

1. Alanen Emmi   LaVe
2. Korpela Miia   IK
3. Salmi Jenny   VVV


T42 kg

1. Ruismäki Heidii   KuKu
2. Nevamäki Marjaana   AK
3. Lehtola Jasmine   IK


T51 kg

1. Palomäki Jenni   KaKa
2. Mäkinen Janita   VVV
3. Nevamäki Suvi   AK
4. Lehtola Anette   IK
5. Mäntylä Jenna   IK


p29 kg

1. Alanen Eemeli   LaVe
2. Lehtola Miitro   IK
3. Huhtiniemi Tero   KI
4. Latva-Kiskola Juuso   VVV
5. Takala Ville   LaVi
6. Jussila Janne   PeTo


p32 kg

1. Tuovinen Eetu   VVV
2. Kallinki Joonas   SPM
3. Salo Peetu   KeuTo
4. Leppäniemi Henri   NJ
5. Taittonen Vili   KuKu
6. Koskinen Eetu   AU


p35 kg

1. Salomäki Jesse   NJ
2. Roiha Juha   KI
3. Pölkki Leo   ÄH
4. Ponsiluoma Sami   VVV
5. Huhtiniemi Toni   KI
6. Kotala Jussi   LaVi


p38 kg

1. Mäntylä Jesse   IK
2. Lundström Jan   VVV
3. Ämmälä Henri   SPM
4. Lehtinen Terho   ViVo
5. Peltola Janne   AU
6. Ylinen Heikki   LaihLu


p42 kg

1. Uusitalo Juha   HaHe
2. Latvala Samu   IK
3. Savola Matias   LaVe
4. Teppo Mikko   AU
5. Poti Ilkka   LaihLu


p46 kg

1. Lehtikangas Ville   ViVo
2. Anttonen Arttu   IK
3. Juurikka Tomi   VVV
4. Rintamäki Jani   IK
5. Mehtälä Pertti   ViVo


p50 kg

1. Perkkiö Ville   VVV
2. Palomäki Henri   AU
3. Kiikeri Antti   VVV
4. Palomäki Jaska   KaKa
5. Vierimaa Pekka   TeRi
6. Mannila Jani   PeTo


p54 kg

1. Riikonen Juuso   JyPä
2. Lundberg Mika   LaihLu
3. Mäkinen Janne   VVV
4. Mäenpää Sebastian   VVV
5.  
6. Uusitalo Antti   HaHe

p58 kg

1. Amirkhani Magvan   VaaTo
2. Teppo Juho   AU
3. Myllymäki Eetu   PeTo


p63 kg

1. Ahmadi Kobad   VaaTo
2. Hakala Antti   AU
3. Keskinen Mikko   AU
4. Jussila Pauli   PeTo
5. Kivimäki Marko   IK


p69 kg

1. Pasanen Ville   JyPä
2. Mehtälä Matti   ViVo


p76 kg

1. Luoma Petri   LaVi
2. Tapanainen Jari   AU
3. Ukkola Jonne   HaHe
4. Poti Anssi   LaihLu
5. Kähkönen Ari-Pekka   KI


m55 kg

1. Mäkinen Janne   VVV
2. Riikonen Juuso   JyPä
3. Uusitalo Antti   HaHe


m60 kg

1. Amirkhani Kuresh   VaaTo
2. Hakala Antti   AU
3. Teppo Juho   AU


m66 kg

1. Pasanen Ville   JyPä
2. Hyytiäinen Jukka   ViVo
3. Hyytiäinen Jarmo   ViVo


m74 kg

1. Tapanainen Jari   AU
2. Ukkola Jonne   HaHe


m84 kg

1. Riihimäki Toni   KuKu
2. Sakko Petri   ViVo
3. Jokela Jonne   HaHe
4. Rintamäki Pekka   YKV
5. Kojola Lassi   ViVo
6. Luoma Petri   LaVi

 


11.10. piirinmestaruuspainit Lappajärvellä

A-sarja 32 kg   5. Eetu Koskinen
  6. Jarno Lehtinen
A-sarja 38 kg   5. Janne Peltola
A-sarja 42 kg   1. Mikko Teppo
A-sarja 50 kg   1. Henri Palomäki
A-sarja 69 kg   1. Matti Kantola
B-sarja 8v 30 kg   1. Henri Lehtinen
  3. Arttu Lehtinen
B-sarja 8v 33 kg   2. Ilkka Kallioniemi
  3. Anssi Kallioniemi
B-sarja 10v 31 kg   4. Pekka Teppo


Peräseinäjoella painittu KLL:n mestaruuksista 18.-19.10.

7-13v. 40 kg   2. Mikko Teppo
14-20v. 52 kg   4. Henri Palomäki
14-20v. 60 kg   5. Mikko Keskinen
14-20v. 70 kg   4. Matti Kantola
14-20v. 75 kg   4. Jari Tapanainen


Junioreiden SM-kilpailut 1.-2.11.2003 Vaasa

60 kg   4. Antti Hakala


Pohjanmaan Cup Seinäjoki 15.11.

Sarja 8v pojat 31 kg   4. Henri Lehtinen
  5. Arttu Lehtinen
Sarja 10v pojat 31 kg   3. Jere Lehtinen
Sarja 10v pojat 34 kg   3. Jarno Lehtinen
Sarja 13v pojat 35 kg   4. Eetu Koskinen
Sarja 13v pojat 38 kg   3. Janne Peltola
Sarja 13v pojat 41 kg   2. Mikko Teppo


Pikkujoulupainit Alavus 9.12.

painikoulu sarja 20 kg   1. Putula Ilmari
  2. Mäkynen Antti-Jussi
painikoulu sarja 25 kg   1. Katajamäki Morits
  2. Peltomäki Santtu
  3. Hautamäki Joona
painikoulu sarja 32 kg   1. Mäenpää Hanna
  2. Korpela Henri
  3. Kaukola Miro
painikoulu sarja 38 kg   1. Tusa Juha-Matti
  2. Katajamäki Antti
painikoulu sarja 48 kg   1. Mäenpää Henna
  2. Rajasaari Rami
painikoulu sarja 53 kg   1. Hietala Joni
  2. Hietanen Ville
väliryhmä sarja 30 kg   1. Lehtinen Jere
  2. Teppo Pekka
  3. Lehtinen Henri
  4. Lehtinen Arttu
väliryhmä sarja 33 kg   1. Koskinen Eetu
  2. Lehtinen Jarno
  3. Hahtola Toni
väliryhmä sarja 34 kg   1. Haveri Riku
  2. Kallioniemi Ilkka
  3. Kallioniemi Anssi


Kansainväliset 50-vuotis juhlapainit 13.-14.12.2003 Rovaniemi

kreikkalais-roomalainen painimuoto
15 -17v sarja 63 kg   1. Antti Hakala

 

 Takaisin tulokset-sivulle.