Tuloksia 2004

Loppiaispainit 6.1.2004 Vähäkyrö

8v. 30 kg 2. Arttu Lehtinen
10v. 30 kg 5. Henri Lehtinen
7. Pekka Teppo
12v. 32 kg 6. Jere Lehtinen
12v. 35 kg 2. Jarno Lehtinen
14v. 42 kg 3. Mikko Teppo
18v. 57 kg 3. Anssi Kuivamäki
18v. 63 kg 4. Juho Teppo

10.-11.1. xxv Herman Kare-turnaus Kouvola

Miehet 84 kg 2. Tuomo Mäntylä

10.1.2004 Valopainit Mänttä

Miehet 55 kg 1. Marko Hautarinne
Miehet 60 kg 1. Antti Hakala
Pojat 35 kg 4. Jarno Lehtinen
Pojat 42 kg 3. Mikko Teppo
Pojat 54 kg 4. Henri Palomäki
Pojat 22 kg 3. Ilmari Putula

Peräseinäjoki 24.1. Mannin Matsit

Miehet 55 kg 2. Anssi Kuivamäki
Miehet 66 kg 2. Antti Hakala
Miehet 74 kg 4. Jari Tapanainen

31.01.-04 Aluemestaruuskilpailut Kauhava

Miehet 55 kg 1. Henri Palomäki
4. Anssi Kuivamäki
Miehet 60 kg 3. Marko Hautarinne
4. Juho Teppo
Miehet 66 kg 3. Antti Hakala
Miehet 74 kg 4. Matti Kantola
Miehet 84 kg 1. Tuomo Mäntylä
Pojat 29 kg 12.Henri Lehtinen
14.Arttu Lehtinen
Pojat 32 kg 7. Jere Lehtinen
8. Pekka Teppo
Pojat 35 kg 5. Jarno Lehtinen
8. Eetu Koskinen
Pojat 42 kg 4. Janne Peltola
5. Mikko Teppo
Pojat 54 kg 3. Henri Palomäki
5. Anssi Kuivamäki
Pojat 58 kg 4. Juho Teppo
Pojat 63 kg 1. Antti Hakala
3. Mikko Keskinen
Pojat 76 kg 2. Matti Kantola

Seurojen väliset pisteet:

1. Alavuden Urheilijat 60p

2. Lapuan Virkiä 49p

3. Vaasan Voima Veikot 48p

4. Laihian Luja 37p

5. Ilmajoen Kisailijat 29p

6. Lappajärven Veikot 22p

7. Vieskan Voima 20p

seuroja mukana yht. 20

Miesten SM-kilpailut Tampere 6.-8.2.

Miehet 84 kg 1. Tuomo Mäntylä
Miehet 60 kg 5. Antti Hakala
Miehet 74 kg Jari Tapanainen edusti AU:ta hienosti

Joukkuepisteet:

1. Ilmajoen Kisailijat 19p

2. Nurmon Jymy 16p

3. Kauhajoen Karhu 12p

4. Haukiputaan Heitto 11p

5. KOOVEE, Tampere 10p

6. Alavuden Urheilijat 8p

pisteille 25 seuraa, joukkueita yht. 44

Lapua 14.2.-04 E-P:n poikien Piirinmestaruuskilpailut
PM-sarjat alle17v:
Pojat 35 kg 2. Jarno Lehtinen
3. Eetu Koskinen
Pojat 42 kg 2. Mikko Teppo
Pojat 54 kg 1. Henri Palomäki paras poikapainija!
3. Anssi Kuivamäki
Pojat 58 kg 1. Juho Teppo
Pojat 63 kg 3. Mikko Keskinen
Pojat 69 kg 2. Antti Hakala
B-sarjat:
10v. 30 kg 2. Pekka Teppo
10v. 36 kg 2. Riku Haveri

Seurojen väliset PM- pisteet:

1. Lapuan Virkiä 20p

2. Alavuden Urheilijat 15p

3. Ilmajoen Kisailijat 14p

4. Vaasan Voima-Veikot 13p

 5. Lappajärven Veikot 11p

6. Seinäjoen Paini-Miehet 5p

6. Kuortaneen Kunto 5p

pm-pisteille 14 joukkuetta

6.3.2004 ikäkausipainit Laihialla

Pojat 10v 30 kg 2. Pekka Teppo
Pojat 12v 32 kg 5. Jere Lehtinen
Pojat 14v 42 kg 1. Mikko Teppo

9.3.2004 Alavuden ja Kuortaneen aloittelijoiden sekä

hieman kokeneimpien yhteiset kilpailut, Alavus

Paikalla oli 24 painija-alkua.

Tulokset

20 kg 1.Ilmari Putula AU
2.Joonas Tusa AU
25 kg 1.Antti Kontteli KuKu
2.Joona Hautamäki AU
27 kg 1.Eetu Mäkelä KuKu
2.Saku Taittonen KuKu
3.Morits Katajamäki AU
32 kg 1.Juha Lehtonen KuKu
2.Toni Hahtola AU
3.Matti Kontteli KuKu
4.Jere Lehtinen AU
5.Pekka Teppo AU
34 kg 1.Hanna Mäenpää AU
2.Miro Kaukola AU
3.Anssi Kallioniemi AU
36 kg 1.Juuso Mäkelä KuKu
2.Juha-Matt Tusa AU
38 kg 1.Riku Haveri AU
2.Ilkka Kallioniemi AU
50 kg 1.Henna Mäenpää AU
2.Antti Katajamäki AU
3.Rami Rajasaari AU
55 kg 1.Joni Hietala AU
2.Jani Hietala AU

 

OP-turnaus 13.3.2004 Ilmajoki

Pojat   8v 31 kg 2. Arttu Lehtinen
Pojat 10v 31 kg 6. Pekka Teppo
Pojat 13v 32 kg 6. Jere Lehtinen
Pojat 17v 42 kg 5. Mikko Teppo
Pojat 17v 57 kg 5. Anssi Kuivamäki
Pojat 17v 69 kg 1. Antti Hakala

Olympiapaikkojen karsinnat 28.-29.2. Novi-Sad (Serbia-Montenegro) sekä 13.-14.3. Tashkent (Uzbekistan)

Tuomo Mäntylältä jäi olympiapaikka tällä kertaa saamatta. Novi Sadin turnauksesta muutama kuva:

Seinäjoki 20.3. Pohjanmaa Cup

Pojat 17v 69 kg 1. Antti Hakala
Pojat 17v 57 kg 2. Anssi Kuivamäki
Pojat 17v 42 kg 4. Mikko Teppo
Pojat 13v 41 kg 4. Janne Peltola
Pojat 13v 35 kg 3. Jarno Lehtinen
Pojat 13v 32 kg 4. Jere Lehtinen
5. Toni Hahtola
Pojat 10v 31 kg 6. Pekka Teppo
Pojat 10v 29 kg 5. Henri Lehtinen
Pojat 8v 31 kg 3. Arttu Lehtinen

Ylistaro 3.-4.4. Junioreiden SM-kilpailut

Sarja 66 kg 3. Antti Hakala
Sarja 74 kg 6. Jari Tapanainen

08.-11.4. EM-kilpailut kr. Haaparanta (Ruotsi)

Miehet 84 kg   8. Tuomo Mäntylä


KLL:n mestaruuskilpailut 24.-25.4. Ilmajoki

14-20v 56 kg 3. Marko Hautarinne
14-20v 65 kg 4. Mikko Keskinen


Vaasa 8.5.2004 Vaasan sähköpalvelu cup

Pojat 13v 31 kg 3. Jere Lehtinen
Pojat 17v 45 kg 2. Mikko Teppo
Miehet 75 kg 2. Jari Tapanainen


Poikien SM-kilpailut Kotka 22.-23.5.

76 kg 1. Jari Tapanainen
63 kg 1. Antti Hakala
4. Mikko Keskinen

Joukkuepisteet:

Kotkan Voima-Veikot 22p

Alavuden Urheilijat 15p

Ylä-Tikkurilan Kipinä 15p

Espoon Urheilijat 14p

Tampereen Painiseura 14p

Tampereen Voimailijat 14p

Turun Voimamiehet 14p

pisteille 35 seuraa, joukkueita yht. 57


5.6.2004 Veikko Rantanen-cup Heinola

Pojat 17v 85 kg 2. Jari Tapanainen
Pojat 17v 63 kg 3. Antti Hakala
Pojat 15v 53 kg 3. Anssi Kuivamäki
6. Henri Palomäki
Pojat 11v 33 kg 5. Jarno Lehtinen

Pohjoismaiden mestaruuskilpailut 18.-19.6.2004 Borlänge (Ruotsi)

76 kg 1. Jari Tapanainen Oli ehdottomasti sarjansa paras, voitti mm. finaalin ypv 10-0
63 kg 5. Antti Hakala Jäi vain pisteellä loppuottelusta!!

Kauhajoki RH-cup ikäkausikilpailu 17.7.2004

Pojat 10v 32 kg 3. Pekka Teppo
Pojat 13v 31 kg 3. Jere Lehtinen
Pojat 17v 45 kg 3. Mikko Teppo
Pojat 17v 60 kg 4. Juho Teppo
Pojat yli17v 66kg 2. Antti Hakala

 

29.7.-1.8.2004 Kadettien Euroopan mestaruuskilpailut Varna-Albena (Bulgaria)

76 kg 9. Jari Tapanainen

Avoimet kansainväliset kr.room. ikäkausipainit 11.9.2004 Tampereella

pojat alle 18v 70 kg 1. Antti Hakala

 

2.10.2004 Länsi-Suomen aluemestaruuskilpailut Kuortane
Pojat 85 kg 1. Jari Tapanainen
Pojat 69 kg 1. Antti Hakala
Pojat 63 kg 2. Juho Teppo
6. Henri Palomäki
Pojat 46 kg 2. Mikko Teppo
Pojat 38 kg 4. Riku Haveri
Pojat 35 kg 4. Jarno Lehtinen
Miehet 84 kg 3. Jari Tapanainen
Miehet 74 kg 2. Antti Hakala
Miehet 60 kg 4. Henri Palomäki

Seurojen väliset pisteet:

1. Vieskan Voima 55p

2. Vaasan Voma Veikot 44p

3. Alavuden Urheilijat 41p

4. Lapuan Virkiä 32p

5. Kuortaneen Kunto 30p

6. Lappajärven Veikot 29p

7. Laihian Luja 28p

Etelä-Pohjanmaan piirinmestaruuskilpailut 9.10. Alahärmä

PM-sarjat
Pojat 35 kg 1. Jarno Lehtinen
Pojat 46 kg 2. Mikko Teppo
B-sarjat:
Pojat 8v 32 kg 1. Arttu Lehtinen
Pojat 10v 32 kg 1. Pekka Teppo
2. Henri Lehtinen
Pojat 13v 38 kg 3. Riku Haveri


Ilmajoki 16.10.-04 OP-turnaus

Aloittelijat 25 kg 3. Santtu Peltomäki
Aloittelijat 35 kg 2. Henri Lehtinen
Pojat 8v 35 kg 4. Arttu Lehtinen
Pojat 10v 34 kg 4. Pekka Teppo
Pojat 13v 33 kg 3. Jere Lehtinen
Pojat 13v 38 kg 4. Jarno Lehtinen
5. Riku Haveri
Pojat 17v 48 kg 3. Mikko Teppo
Pojat 17v 63 kg 4. Juho Teppo

KLL:n mestaruuskilpailut 23.-24.10.2004 Joensuu

Pojat 13v 34 kg 6. Jarno Lehtinen
Pojat 20v 44 kg 5. Mikko Teppo
Pojat 20v 60 kg 5. Juho Teppo
Pojat 20v 70 kg 2. Antti Hakala
Pojat 20v 90 kg 6. Jari Tapanainen


6.-7.11.-04 Vaasa, Junioreiden SM-kilpailut

84 kg 3. Jari Tapanainen
66 kg 5. Antti Hakala


Pohjanmaan Cup 13.11.-04 Seinäjoki

Pojat 17v 45 kg 1. Mikko Teppo
Pojat 13v 35 kg 3. Jarno Lehtinen
Pojat 10v 34 kg 3. Pekka Teppo
Pojat 10v 31 kg 5. Henri Lehtinen
Pojat 8v +31 kg 3. Arttu Lehtinen

 

Kuortane 27.-28.11.2004 poikien ja tyttöjen SM-kilpailut
Pojat 85 kg 3. Jari Tapanainen
Pojat 69 kg 4. Antti Hakala
5. Aleksi Aho
Pojat 63 kg 5. Mikko Keskinen
Pojat 58 kg 5. Henri Palomäki

Seurojen väliset pisteet:

1. Helsingin Paini-Miehet 25p

2. Tampereen Vomailijat 22p

3. Espoon Urheilijat 18p

4. Ylä-Tikkurilan Kipinä 17p

5. Haukiputaan Heitto 15p
5. Turun Voimamiehet 15p

7. Vaasan Voima-Veikot 13p

7. Alavuden Urheilijat 13p

7. Porin Paini-Miehet 13p

10. Lapuan Virkiä 11p
seuroja yht. 48

Pikkujoulupainit 7.12.2004 Kunto-Lutra

sarja 21 kg 1. Joonas Rajala
2. Antti-Jussi Mäkynen
3. Niko Mäkelä
4. Santtu Körkkö
sarja 22 kg 1. Ilmari Putula
2. Joonas Tusa
3. Eetu Koskinen
4. Aleksi Alaniemi
sarja 26 kg 1. Santtu Peltomäki
2. Joona Hautamäki
3. Tessa Kellberg
sarja 31 kg 1. Miro Kaukola
2. Lari Kahre
3. Morits Katajamäki
4. Laura Kahre
sarja 42 kg 1. Antti Katajamäki
2. Juha-Matti Tusa
sarja 52 kg 1. Joni Hietala
2. Rami Rajasaari
3. Jani Hietala
4. Niki Outavaara
sarja 33 kg 1. Jere Lehtinen
2. Henri Lehtinen
3. Arttu Lehtinen
sarja 35 kg 1. Jarno Lehtinen
2. Pekka Teppo
3. Riku Haveri


11.-12.12.2004 Kansainväliset joulumaapainit Rovaniemi

Pojat 15-17v 63 kg 1. Henri Palomäki
Pojat 15-17v 69 kg 2. Aleksi Aho
Miehet 65 kg 1. Marko Hautarinne
2. Henri Palomäki
Miehet 70 kg 1. Aleksi Aho

 

Takaisin tulokset-sivulle.