Tuloksia 2005

Vähäkyrö 6.1.2005 Loppiaspainit

Pojat 10v 32 kg 2. Henri Lehtinen
5. Arttu Lehtinen
Pojat 10v 35 kg 1. Pekka Teppo
Pojat 12v 38 kg 5. Jarno Lehtinen
Pojat 18v 52 kg 3. Mikko Teppo
Pojat 18v 63 kg 2. Juho Teppo
Pojat 18v 69 kg 2. Antti Hakala

 

 Valopainit 15.1.2005 Mänttä

Pojat 35 kg 6. Pekka Teppo
Pojat 38 kg 3. Jarno Lehtinen
Pojat 50 kg 2. Mikko Teppo
Miehet 66 kg 3. Henri Palomäki
5. Juho Teppo
Miehet 74 kg 1. Aleksi Aho
2. Antti Hakala


 


29.1.2005 TUL:n av. junioreiden mestaruuskilpailut

60 kg 2. Henri Palomäki
74 kg 2. Antti Hakala
5. Aleksi Aho

5.2.2005 Vähäkyrö, Länsi-Suomen aluemestaruuskilpailut

Pojat 76 kg 1. Antti Hakala Paras poikapainija!
Pojat 63 kg 3. Henri Palomäki
5. Juho Teppo
Pojat 50 kg 4. Mikko Teppo
Pojat 38 kg 2. Jarno Lehtinen
Pojat 35 kg 7. Pekka Teppo
Pojat 32 kg 5. Henri Lehtinen
Miehet 74 kg 2. Antti Hakala
Miehet 50 kg 4. Mikko Teppo

 

12.2.2005 OP turnaus Ilmajoki

pojat 17v 52 kg 4. Mikko Teppo
pojat 10v 34 kg 4. Henri Lehtinen
6. Arttu Lehtinen

Kv. 8 maan poikapainiturnaus 26.-27.2.2005 Unkarin Budabest

sarja 69 kg 3. Antti Hakala

Pohjanmaan Cup 19.3.-05 Seinäjoki

Aloittelijat
6v 21 kg 2. Antti-Jussi Mäkynen
8v 22 kg 4. Ilmari Putula
5. Joonas Rajala
8v 35 kg 3. Lari Kahre
Pojat 13v 35 kg 7. Pekka Teppo
Pojat 17v 52 kg 2. Mikko Teppo

26.3.-05 Av. Kv. Pääsiäispainit TuTo Turku

Pojat 18v 72 kg 1. Antti Hakala
Miehet 74 kg 3. Antti Hakala

Imatra 2.-3.4.2005 Junioreiden SM-kilpailut
Pojat 84 kg 2. Jari Tapanainen
Pojat 66 kg 4. Aleksi Aho
Pojat 60 kg 2. Henri Palomäki

Seurojen väliset pisteet:

1. Tampereen Painiseura 14p

2. Alavuden Urheilijat 13p

3. Helsingin Tarmo 12p

4. Janakkalan Paini-Ilves 10p

4. Jyvässeudun Paini-Ässät 10p
4. Turun Toverit 10p

5. Tampereen Voimailijat 9p

5. Turun Voimamiehet 9p

6. Lahden Ahreka 8p

6. Viialan Pyry 8p

seuroja yht. 39

 


Vaasan sähköpalvelu Cup 9.4.2005 Vaasa

pojat 18v 52 kg 2. Mikko Teppo
pojat 12v 34 kg 5. Pekka Teppo
aloittelijat 22 kg 2. Ilmari Putula

KLL:n mestaruuspainit Hollola 23.-24.4.2005

Pojat 20v 70 kg 1. Aleksi Aho
Pojat 20v 90 kg 2. Jari Tapanainen

Ilmajoki Poikien SM-kilpailut 21.-22.05.-05
69 kg 1. Antti Hakala
63 kg 2. Mikko Keskinen
3. Henri Palomäki

Seurojen väliset pisteet:

1. Helsingin Painimiehet 28p

2. Espoon Urheilijat 18p

3. Tampereen Voimailijat 17p

4. Oulun Pyrintö 16p

4. Turun Voimamiehet 16p

6. Alavuden Urheilijat 15p

7. Vaasan Voima-Veikot 12p

seuroja yli 50 mukana

28.05.2005 Myhi -painit Kurikka

Pojat 62 kg 2. Juho Teppo
Pojat 52 kg 2. Mikko Teppo

 

Poikien Pohjoismaiset kisat 18.6.2005 Nyköbing Tanska

Pojat 69 kg 2. Antti Hakala Valittu Albanian Tiranaan poikien EM-kisoihin 12.-17.7.
Pojat 63 kg 4. Henri Palomäki
5. Mikko Keskinen

Kauhajoki 16.-19.7. RH-cup

Pojat 13v 36 kg 3. Pekka Teppo
Pojat 17v 53 kg 1. Mikko Teppo
Sprinttipaini 74 kg 1. Aleksi Aho 2. Antti Hakala 4. Mikko Keskinen Avoin sarja 2. Antti Hakala


Alle 22 v kansainvälinen Woikoski cup 10.9.2005 Ylistaro

74 kg 2. Antti Hakala
4. Aleksi Aho

24.9.-05 Ilmajoki, OP-turnaus

Aloit. 25 kg 3. Joonas Rajala
Tytöt 28 kg 3. Janika Rajala
Pojat 8v 31 kg 5. Lari Kahre
Pojat 10v 34 kg 4. Henri Lehtinen
Pojat 10v 37 kg 4. Arttu Lehtinen
Tytöt 43 kg 6. Laura Kahre
Pojat 17v 57 kg 2. Mikko Teppo
Pojat 17v 69 kg 6. Juho Teppo

Ylivieska Länsi-suomen aluemestaruuskilpailut 1.10.-05
Pojat 38 kg 1. Jarno Lehtinen
Pojat 54 kg 4. Mikko Teppo
Pojat 69 kg 1. Juho Teppo

Seurojen väliset pisteet:

1. Vieskan Voima 61p

2. Vaasan Voima-Veikot 43p

3. Ilmajoen Kisailijat 32p
3. Lapuan Virkiä 32p

5. Seinäjoen Painimiehet 29p

6. Haukiputaan Heitto 23p

6. Alahärmän Kisat 23p

8. Kemin Into 21p

9. Kajaanin Juntta 16p

10. Alavuden Urheilijat 15p

seuroja yht. 18

KLL:n mestaruuskilpailut 15.-16.10. Pori

Pojat 20v 75 kg 1. Antti Hakala
Pojat 20v 65 kg 2. Henri Palomäki
Pojat 20v 52 kg 6. Mikko Teppo
Pojat 13v 37 kg 2. Jarno Lehtinen

 

Piirinmestaruuskilpailut 29.10.2005 Teuva

69 kg 1. Juho Teppo
54 kg 3. Mikko Teppo
38 kg 1. Jarno Lehtinen
6. Pekka Teppo
35 kg 4. Henri Lehtinen

Joensuu 5.-6.11.2005 Junioreiden SM-kilpailut
120 kg 1. Jari Tapanainen
74 kg 2. Antti Hakala

Seurojen väliset pisteet:

1. Helsingin Paini-Miehet 36p

 2. Haukiputaan Heitto 20p

3. Espoon Urheilijat 17p

4. Alavuden Urheilijat 11p

5. Auranmaan Painiseura 10p

6. Vieskan Voima 9p

seuroja yht. 26

Pohjanmaan Cup 12.11.-05 Seinäjoki

Pojat 17v 50 kg 1. Mikko Teppo Kilpailujen paras painija!
Pojat 13v 38 kg 1. Jarno Lehtinen
Pojat 11v 38 kg 4. Pekka Teppo
Pojat 9v 35 kg 3. Arttu Lehtinen
Tytöt 43 kg 5. Laura Kahre
Aloittelijat 8v 35 kg 1. Lari Kahre

Espoo 3.-4.12.2005 Poikien ja tyttöjen vapaapainin SM-kilpailut

Pojat 76 kg 1. Antti Hakala

 

Takaisin tulokset-sivulle.