Tuloksia 2006

 

Painikoululaisten pikkujoulupainit 12.12.2006.

Mukana oli 28 painikoululaista ja otteluita kertyi 29
Tulokset:

20 kg 1. Jere Mäkelä 2. Jarkko Rantoja
22 kg 1. Antti-Jussi Mäkynen 2. Tero Haapoja 3. Antti Aho
24 kg 1. Anni-Maria Aho 2. Aleksi Palomäki
26 kg 1. Ilmari Putula 2. Niko Mäkelä 3. Matias Paananen
28 kg 1. Joonas Rajala 2. Dimitrios Kamkeris 3. Jesse Mikkonen
30 kg 1. Aleksi Sepponen 2. Miika Peura 3. Arttu Sepponen
32 kg 1. Artturi Miilumäki 2. Ville Kaartinen 3. Nicky Ahola
34 kg 1. Henri Pohjala 2. Tuomas Reinikka 3. Joona Hautamäki 4. Pauli Karjala
45 kg 1. Lari Kahre 2. Anssi Mäkynen 3. Valtteri Mäki 4. Toni Jääskä
68 kg 1. Niki Outavaara

 

Poikien VP SM-kisat 2-3.12. Vaasa

76 kg 4. Henri Palomäki
58 kg 5. Mikko Teppo

 

Vantaa-Cup 25-26.11.

74 kg 2. Antti Hakala

 

Junnujen VP SM-kisat 4.11. Vantaa

84 kg 2. Antti Hakala

 

KLL 14-15.10. Kotka

20v90kg 1. Antti Hakala
20v75kg 2. Henri Palomäki
20v70kg 6. Juho Teppo
13v 26-28 kg Ilmari Putula ei sijoittunut

 

Piirinmestaruus 7.10.

63 kg 3. Mikko Teppo
42 kg 6. Pekka Teppo

 

 Aluemestaruus 33.9.Vähäkyrö

M84 kg 2. Antti Hakala
M74 kg 3. Henri Palomäki
M74 kg 4. Juho Teppo
P76 kg 2. Henri Palomäki
P63 kg 1. Mikko Teppo
P10v27kg 2. Ilmari Putula
P8v+32kg 3. Lari Kahre

 

Juniorien MM-kisat 27.8-3.9 Guatemala

74 kg 19. Antti Hakala

 

Juniorien EM-kisat Unkari

74 kg 7. Antti Hakala

 

Poikien SM-kisat 20-21.5. Kuusankoski

69kg 1. Henri Palomäki
54kg 5. Mikko Teppo

 

Miesten SM-kisat 25-26.3 Helsinki

84kg 2. Tuomo Mäntylä

 

Juniorien SM-kisat 8-9.4.2006 Alavus

74 kg 1. Antti Hakala

 

OP-cup 11.3.2006Ilmajoki

18v 76 kg 1. Antti Hakala
17v 69 kg 4. Juho Teppo
17v 57 kg 3. Mikko Teppo
13v 35 kg 4. Pekka Teppo


 

PM kisat 25.2.2006 Jalasjärvi

58 kg 2. Mikko Teppo
38 kg 5. Pekka Teppo
Ikäkausisarjat
6v 24kg 3. Jesse Mikkonen
10 v 24 kg 4. Ilmari Putula

Kalle Mäkisen kv.painit 18.2.2006 Turku

Miehet 66 kg 2. Henri Palomäki


 

Mannin Matsi 11.2.2006 Peräseinäjoki

Miehet 55 kg 2. Mikko Teppo
Miehet 66 kg 1. Henri Palomäki
3. Juho Teppo

 Länsi-Suomen aluemestaruuskilpailut 4.2.2006 Lapua

Pojat 69 kg 2. Henri Palomäki
Pojat 58 kg 2. Mikko Teppo
Miehet 84 kg 1. Antti Hakala
Miehet 74 kg 2. Juho Teppo
Miehet 60 kg 3. Mikko Teppo

 


Loppiaispainit 6.1.2006 Vähäkyrö

Pojat 12v 38 kg 6. Pekka Teppo
Pojat 18v 57 kg 3. Mikko Teppo
Pojat 18v 69 kg 2. Juho Teppo


 

Takaisin tulokset-sivulle.