Tuloksia 2007

11.12.2007 Pikkujoulupainit Alavus

26 kg   1. Eero Ylinen              2. Jarkko Rantoja            3. Mikko Paananen
28 kg   1. Annimaria Aho        2. Aleksi Palomäki          3. Tero Haapoja
34 kg   1. Artturi Miilumäki    2. Ville Kaartinen           3. Ilmari Putula
36 kg   1. Jesse Mikkonen        2. Matias Paananen      3. Nicky Ahola            4. Aleksi Alankola
50 kg   1. Markus Mäntylä       2. Henri Pohjala            3. Toni Jääskä            4. Urho Hietaniemi
80 kg   1. Niki Outavaara         2. Oskari Miilumäki

 

30.11.2007 Haaparanta

Miesten Ruotsi-Suomi Maaottelu, Haaparanta.

Maaottelun sarjavoitto (84kg) Antti Hakalalle

 

18.11.2007 Seinäjoki

Vapaapainin Pohjanmaa Cup,

Järjestäjä Seinäjoen Paini-Miehet

Aloittelijoiden sarjat

Painijoita 85, otteluita 86

Pojat 13 v.

74 kg: 1) Oskari Miilumäki AU.

Pojat 10 v.

39 kg: 3) Henri Pohjala AU.

Pojat 8v.

25,5 kg: 1) Jarkko Rantoja AU.

27 kg: 2) Aleksi Palomäki AU.

35 kg: 2) Ville Kaartinen AU, 3) Jesse Mikkonen AU.

49 kg: 3) Toni Jääskä AU.

Tytöt

26 kg: 1) Annimaria Aho AU.

 

10.11. XV Arvo Haavisto -turnaus, Ilmajoki, FILA

96 kg 5. Jari Tapanainen
84 kg 1. Antti Hakala

 

3.11. Junnujen SM-kisat Teuva

66 kg 5. Mikko Teppo
74 kg 5. Juho Teppo
84 kg 1. Antti Hakala

 

27.10. Alle 17v. Piirinmestaruus Jurva

30 kg 5. Ilmari Putula
TA30 kg 1. Annimaria Aho
A24 kg 2. Jarkko Rantoja
A34 kg 4. Jesse Mikkonen
A34 kg 5. Dimitrios Kamkeris

 

6.10. Aluemestaruuskisat Alahärmä

A49 kg 4. Toni Jääskä
A44 kg 4. Markus Mäntylä
A36 kg 3. Artturi Miilumäki
A34 kg 4. Nicky Ahola
A30 kg 7. Dimitrios Kamkeris
A26 kg 4. Jarkko Rantoja
A26 kg 3. Aleksi Palomäki
AT26 kg 1. Annimaria Aho
P29 kg 7. Ilmari Putula
P69 kg 2. Mikko Teppo
M74 kg 2. Juho Teppo
M84 kg 1. Henri Palomäki
M96 kg 1. Antti Hakala

 

29.9. Op-turnaus Ilmajoki

 

Vapaa
11v27 kg 4. Ilmari Putula
TA30 kg 1. Annimaria Aho
A48 kg 4. Toni Jääskä
A39 kg 3. Henri Pohjola
A34 kg 3. Artturi Miilumäki
A31 kg 3. Ville Kaartinen
A30 kg 3. Jesse Mikkonen
A26 kg 2. Aleksi Palomäki
A23,5 kg 2. Antti Aho
3. Jarkko Rantoja
KrRoom
18v67 kg 2. Mikko Teppo
20v74 kg 3. Juho Teppo
20v+74 kg 3. Henri Palomäki

 

22.9. Lauri Kultin muistopainit Nurm

30 kg 6. Ilmari Putula
A50 kg 3. Toni Jääskä
A44 kg 2. Markus Mäntylä
A38 kg 2. Henri Pohjala
A33 kg 3. Artturi Miilumäki
4. Pauli Karjala
5. Jesse Mikkonen
A30 kg 4. Dimitrios Kamkeris
A23 kg 3. Jarkko Rantoja

 

20-21.9. KLL Haukipudas

20v75kg 2. Henri Palomäki
20v90kg 1. Antti Hakala
 13v 28kg  6. Ilmari Putula

 

1.9. Pop-cup Kauhava

30 kg 3. Ilmari Putula
TA26 kg 1. Annimaria Aho
A50 kg 3. Toni Jääskä
A34 kg 3. Artturi Miilumäki
A28 kg 2. Aleksi Palomäki
A25 kg 5. Antti Aho

 

 

14.7. XIX Reijo Haaparanta Cup ikäkausikisat
17v67 kg 2. Mikko Teppo
10v35 kg 3. Artturi Miilumäki

1.7. Junnujen EM Belgrad, Serbia

74 kg 9. Antti Hakala

 

19-20.5 KLL Lapua

20v70kg 2. Juho Teppo

 

19-20.5 Junnujen Pohjoismaidenmestaruus Tanska

66 kg 4. Henri Palomäki
84 kg 2. Antti Hakala

 

14-15.4. Junnujen SM-kisat Peräseinäjoki

66 kg 4. Henri Palomäki
74 kg 1. Antti Hakala

 

10.2. Piirinmestaruus Nurmo

A26kg 1. Annimaria Aho
A8v24kg 6. Antti Aho
A11v32kg 3. Pauli Karjala
A11v35kg 5. Henri Pohjala
A8v22kg 2. Jarkko Rantoja
50 kg 5. Lari Kahre
69 kg 1. Mikko Teppo

 

3.2. Aluemestaruus Vähäkyrö

P63kg 3. Mikko Teppo
P29kg 7. Ilmari Putula
M84kg 5. Juho Teppo

 

13-14.1. Herman Kare Kouvola

66 kg 3. Henri Palomäki
74 kg 3. Antti Hakala

Takaisin tulokset-sivulle.