Tuloksia 2011

 

13.12.2011 Alavus

Perinteikkäät Alavuden Urheilijoiden pikkujoulupainit kisailtiin 13.12 KuntoLutran painisalissa.

Mukana Alavuden painijoiden lisäksi vääntäjiä oli Kuortaneen Kunnosta.

Kaikkiaan painijoita oli 17 ja tapahtumarikkaita otteluita käytiin 21.

 

22 kg             1. Aaro Järvinen

                      2. Matias Kiviluoto

                      3. Viljami Valkama

 

25 kg             1. Lauri Häkkilä

                      2. Eetu Kiviluoto

                      3. Joona Kinnunen

                      4. Samuli Kiviniemi

 

31 kg             1. Roope Saari

                      2. Ville Saari

                      3. Atte Järvinen

                      4. Elmeri Riiho

                                           

44 kg             1. Samuli Rajalaakso

                      2. Aatu Riiho

                      3. Severi Anttila

                                    

60 kg             1. Ilmari Putula

                      2. Urho Hietaniemi

                      3. Jesse Mikkonen

 

3.-4.12.2011 Vapaapainin alle 17 v. poikien ja tyttöjen Suomen mestaruuskilpailut, Seinäjoki

Järjestäjä Seinäjoen Paini-Miehet

Pojat:

46 kg: 5) Ilmari Putula AU

Tytöt:

43 kg: 1) Annimaria Aho AU.

Seurapisteet:

11) AU Alavuden Urheilijat

  

Alle 17v. E-P:n piirinmestaruuskilpailut, vp  Alavus

27.11.2011, järjestäjä Alavuden Urheilijat ( AU )

Ottelijoita 69

Seuroja 11

Otteluita 72

 

29 kg: 1) Arttu Hakala KaKa, 2) Roope Saari KuKu, 3) Ville Saari KuKu, 4) Juho Kortesniemi NJ.

32 kg: 1) Jere Salmi VVV, 2) Erik Leikkari SPM, 3) Roope Issakoff IK, 4) Nestori Mannila YKV.

35 kg: 1) Joni Komppa SPM, 2) Jere Suojanen NJ, 3) Tomi Loukola YKV, 4) Eemeli Moilanen IK, 5) Aapo Pasanen SPM, 6) Jimi Ahola VaaTo.

42 kg: 1) Samu Rajakangas VaaTo, 2) Eetu Saukkosaari YKV, 3) Riku Sten VVV, 4) Niko Nevanperä IK.

38 kg: 1) Waltteri Latvala VVV, 2) Santeri Korpela IK, 3) Joonatan Helander VVV.

46 kg: 1) Valtteri Loppi IK, 2) Eero Ylinen AU.

50 kg: 1) Ilmari Putula AU

54 kg: 1) Niko Erkkola IK, 2) Markus Ahtiainen PeTo, 3) Antti Väli-Torala IK.

58 kg: 1) Matias Lipasti IK, 2) Artturi Miilumäki SPM.

63 kg: 1) Sampo Pasanen SPM, 2) Ossi Raudaskoski IK, 3) Juuso Latvala IK.

69 kg: 1) Jarmo Hautala SPM, 2) Vili Ropponen IK, 3) Toni Metsomäki IK.

100 kg: 1) Juha Lahtinen SPM, 2) Oskari Miilumäki SPM.

 

Tytöt:

24 kg: 1) Vilma Lehtimäki LaVe, 2) Veera Lehtimäki LaVe, 3) Maija Kujala YKV.

29 kg: 1) Riina Koivuniemi IK.

35 kg: 1) Emma Kujala YKV, 2) Tuuli Ropponen IK.

42 kg: 1) Annimaria Aho AU

54 kg: 1) Serafia Mannila YKV, 2) Noora Korpi YKV.

 

Aloittelijat:

21 kg: 1) Aaro Järvinen AU, 2) Topi Kujala YKV, 3) Matias Kiviluoto AU.

23 kg: 1) Veeti Salovaara IK, 2) Hugo Lehtimäki LaVe, 3) Samuli Kiviniemi AU.

25 kg: 1) Lauri Häkkilä KuKu, 2) Antti Kuusela AU.

27 kg: 1) Juho Takamaa IK, 2) Onni Rintamäki YKV, 3) Eetu Kiviluoto AU, 4) Niko Korpi YKV.

31 kg: 1) Joonas Perkka IK, 2) Luka Hietala NJ, 3) Oskari Moilanen IK, 4) Atte Järvinen AU, 5)Joni Koivuniemi IK.

36 kg: 1) Emil Lehtimäki LaVe, 2) Elmeri Riiho AU.

46 kg: 1) Samuli Rajalaakso AU, 2) Aatu Riiho AU.

68 kg: 1) Urho Hietaniemi AU, 2) Jesse Mikkonen AU.

 

Seurapisteet:

1) IK Ilmajoen Kisailijat 90, 2) AU Alavuden Urheilijat 70, 3) YKV Ylistaron Kilpa-Veljet 46, 4) SPM Seinäjoen Painimiehet 41, 5) LaVe Lappajärven Veikot 22, 6) VVV Vaasan Voima-Veikot 20, 7) KuKu

Kuortaneen Kunto 15, 8) NJ Nurmon Jymy 13, 9) VaaTo Vaasan Toverit 7, 10) KaKa Kauhajoen Karhu 6, 11) PeTo Peräseinäjoen Toive 5.

 

III Kankuri Cup, 12.11.2011, Lapua (Virkiä)

Nassikat:

30 kg: 4) Atte Järvinen AU

64 kg: 1) Urho Hietaniemi AU, 2) Jesse Mikkonen AU.

Tytöt alle 17v:  47 kg: 2) Annimaria Aho AU

SEUROJENVÄLISET PISTEET:

9) AU 19

Osanottajia 117, Seuroja 16, Otteluita 163.

 

KOULULIIKUNTALIITON VAPAAPAININ MESTARUUSKILPAILUT

MÄNTSÄLÄSSÄ 22.-23.10.2011

Pojat 16 v 48 kg 3) Ilmari Putula Alavus

Tytöt 20 v 48 kg 4) Annimaria Aho Alavus.

Joukkueiden pisteet  14) Alavus  

Joukkueita 72 Ottelijoita 283 Otteluita 417

 

8.10.2011 IV Luoman Oy -cup, Ylistaro

Järjestäjä Ylistaron Kilpa-Veljet

Painijoita 105 Seuroja 9 Otteluita 141

Pojat 14 v. 60 kg: 1) Urho Hietaniemi AU

Seurapisteet:  8) Alavuden Urheilijat 6

 

1.10.2011 Länsi- ja Pohjois-Suomen aluemestaruuskilpailut, vp Vaasa

(Vaasan Voima-Veikot) Seuroja 15 Painijoita 53 Otteluita 70

46 kg: 1) Ilmari Putula AU

42 kg: 1) Annimaria Aho AU

Seurapisteet:  7) Alavuden Urheilijat 12

 

24.9.2011 Painin OP-turnaus Ilmajoki

Järjestäjä Ilmajoen Kisailijat

Juniorit: 46 kg: 2) Ilmari Putula AU,

Tytöt: 46 kg: 2) Annimari Aho AU

Nassikat: 30 kg: 3) Atte Järvinen AU

 

3.9.2011 Tukholma Spårvägsspelen

Kreikkalais-roomalainen paini

84 kg J/Senior -94, 8 Participants

2. Henri Palomäki

47 kg P/Sch Boys 97-00, 13 Participants

8. Ilmari Putula

42 kg K/Y S Boys 00-04, 6 Participants

2. Jarkko Rantoja

59 kg K/Y S Boys 00-09, 4 Participants

2. Urho Hietaniemi

3. Jesse Mikkonen

 

XXIII RH-CUP 2011 KAUHAJOKI  16.7.2011

PALKINTOLISTA:

Tytöt 38 kg: 1. Annimaria Aho AU

13 v 64 kg: 1. Jesse Mikkonen AU

17 V 46 kg: 3. Ilmari Putula AU

 

Veteraanien SM-kilpailut 16.7.2011

veteraanit 41- 45 v:

58kg: 1. Hannu Putula AU

veteraanit 46 - 50 v:

130 kg:  2. Juha Mikkonen AU

 

RH-CUP 2011 KAUHAJOKI sprinttipainin SM-kilpailut 2011

45 kg:  2. Annimaria Aho AU, 3. Ilmari Putula AU

65 kg: 3. Hannu Putula AU

74 kg: 1. Aki Matilainen AU

 

KLL Kreikkalais-roomalaisen painin 2011 mestaruuskilpailut

Ilmajoki 21.-22.5.2011

Osallistujia 327, Otteluita 476.

Pojat 14-16v.

44 kg: 6) Ilmari Putula Alavus

 

07.05.2011 Kultavieska Cup Ylivieska

Järjestäjä: Vieskan Voima Osanottajia 157, Seuroja 19, Otteluita 226.

Pojat 13 vuotta.

42 kg: 5) Eero Ylinen AU

+55 kg:  2) Urho Hietaniemi AU, 3) Jesse Mikkonen AU.

 Joukkuepisteet:  16) AU Alavuden Urheilijat 11

 

9.4.2011 Nikkaripainit Kurikka (Jurva)

Järjestäjä: Mietaan Molski

Seuroja 8

Ottelijoita 45

Otteluita 44

12v. 63 kg: 1) Jesse Mikkonen AU.

10v. 45 kg: 1) Jarkko Rantoja AU

Seurapisteet: 6) Alavuden Urheilijat 12

 

9.4.2011 Keski-Suomen OP-painit - Suomi Cupin osakilpailu Vaajakoski

Järjestäjät: Jyvässeudun Paini-Ässät ja Vaajakosken Kuohu

Pojat 11v: 58 kg: 3) Urho Hietaniemi Alavuden Urheilijat.

Seuroja 33, painijoita 194, otteluita 264

 

2.4.2011 Nepparin muistopainit Seinäjoki

Järjestäjä: Seinäjoen Painimiehet 

Seuroja 15

Ottelijoita 96

Otteluita 123

Pojat (B-lisenssi): 50 kg: 3) Urho Hietaniemi AU

Tytöt (vapaapaini): 37 kg: 1) Annimaria Aho AU

Seurapisteet: 12) Alavuden Urheilijat 10

 

19.3.2011 Myhi-painit  Ilmajoki

Järjestäjä: Ilmajoen Kisailijat

Osallistujia 170, otteluita 265

Pojat 11 v: 60 kg: 2) Urho Hietaniemi AU, 3) Jesse Mikkonen AU.

Nassikat: 24 kg: 2) Atte Järvinen

Tytöt, vapaapaini: 39 kg: 1) Annimaria Aho AU

Seurapisteet:  15) AU 20

 

12.3.2011 E-P:n piirinmestaruuskilpailut, kr Jalasjärvi

Järjestäjä: Jalasjärven Jalas

Piirinmestaruus, pojat:

38 kg:  2) Eero Ylinen AU

42 kg:  2) Ilmari Putula AU

Tytöt, vapaapaini:

37 kg: 1) Annimaria Aho AU

Aloittelijat:

56 kg: 2) Urho Hietaniemi AU

61 kg: 1) Jesse Mikkonen AU

Seuroja 14

Ottelijoita 93

Otteluita 101

Seurapisteet: 8) Alavuden Urheilijat 27

 

12.2.2011 Mannin Matsit Seinäjoen Peräseinäjoki

Kreikkalais-roomalaisen painin Suomi Cup 3 / 2011 osakilpailu

Järjestäjä Peräseinäjoen Toive

Seuroja 12, painijoita 34, otteluita 54

84 kg:  4) Henri Palomäki AU

 

12.2.2011 Kreikkalais-roomalaisen painin Länsi-Suomen aluemestaruuskilpailut Seinäjoen Peräseinäjoki

Järjestäjä Peräseinäjoen Toive

Seuroja 21, painijoita 127, otteluita 176

Pojat: 42 kg: 5) Jarkko Rantoja AU

Tytöt: 40 kg: 1) Annimaria Aho AU

Aloittelijat: 26 kg 5) Atte Järvinen AU

 

 

22.1.2011 Painin ikäkausikilpailut Laihia

Järjestäjä Laihian Luja

Osanottajia 132, seuroja 14, otteluita 194

Pojat 14 v.  41 kg: 4) Toni Vesteri AU

Pojat 12 v. 60 kg: 2) Jesse Mikkonen AU

Tytöt: 41 kg: 2) Annimari Aho AU

Seurojen pisteet

13) Alavuden Urheilijat 13

 

6.1.2011 Loppiaispainit Vähäkyrö

Järjestäjä Vähäkyrön Viesti

Osanottajia 109, seuroja 91, otteluita 139.

Pojat 13 v.  37 kg: 3) Eero Ylinen AU

Tytöt 42 kg: 2) Annimari Aho AU

 

Takaisin tulokset-sivulle.