Tuloksia 2015


Alavuden Urheilijoiden PikkuJoulupainit

15.12.2015

20 kg

1. Tuomas Hirvelä

2. Onni Paajanen

3. Severi Järvenpää

4. Leevi Kurhela

22 kg

1. Arttu Hautamäki

2. Joel Vilponen

3. Viljami Mäntylä

4. Kaapo Laitio

23 kg

1. Ossi Kallio

2. Santeri Asunmaa

3. Matias Paajanen

4. Leevi Kesäniemi

5. Peetu Sinkkonen

25 kg

1. Jimi Kuivasmäki

2. Valtteri Koivula

3. Miko Hautarinne

27 kg

1. Fanni Pentinmäki

2. Vili Kahre

3. Santeri Koivula

32 kg

1. Touko Helimaa

2. Kustaa Laitio

Tytöt 32 kg

1. Tanya Haapala

2. Petra Haapala

31 kg

1. Dovydas Samuilis

2. Tuomas Pentinmäki

3. Elmeri Mäntylä

40 kg

1. Rami Jaatinen

2. Arnas Samuilis


Painijoita oli 28 ja värikkäitä otteluita kertyi 35.

Czarny Bor Open

5.-6.2015, Czarny Bor, Puola

Naiset

48 kg: 5. Annimaria Aho, AU FIN

Sarjassa 23 kilpailijaa


10th Helsinki Open

27.–29.11.2015, Helsinki

JUN-SEN Naiset,

53 kg: 2. Annimaria Aho, AU


E-P:n piirinmestaruus kilpailut

21.11.2015, Teuva

Pojat 17v

29 kg: 1. Tuomas Pentinmäki, AU, 2. Elmeri Mäntylä, AU

32 kg: 2. Dovydas Samuilis, AU

35 kg: 2. Arnas Samuilis, AU

46 kg: 1. Rami Jaatinen, AU

Tytöt alle 17v

26 kg: 1. Fanni Pentinmäki, AU

Seurojen väliset pisteet:

1. AU


VVV Cup

Vaasa , 14.11.2015

Pojat 10v. 28 kg:

1. Tuomas Pentinmäki

Pojat 10v. 39 kg:

1. Arnas Samuilis

Aloittelijat Tytöt 28 kg:

2. Fanni Pentinmäki

Seurojen väliset pisteet:

4. AU

Osanottajia 46, Seuroja 11, Otteluita 61


II Kankuri-Cup, Suomi Cupin osakilpailu

7.11.2015, Lapua

Miehet:

59 kg: 3. Ilmari Putula, AU

Tytöt:

29 kg: 4. Fanni Pentinmäki, AU

58 kg: 1. Annimaria Aho, AU

Pojat yli 9 v:

30 kg: 1. Dovydas Samuilis, AU

34 kg: 2. Arnas Samuilis, AU

45 kg: 3. Rami Jaatinen, AU

Pojat alle 9 v:

29 kg: 1. Tuomas Pentinmäki, AU 3. Elmeri Mäntylä, AU

Seurojen väliset pisteet:

3. AU

Osanottajia 145, Seuroja 27, Otteluita 257


KankU:n ikäkausipainit, vp

31.10.2015, Kankaanpää

11-vuotiaat

31 kg: 1. Dovydas Samuilis, AU

34 kg: 3. Arnas Samuilis, AU

43 kg: 4. Rami Jaatinen, AU

9-vuotiaat

30 kg: 1. Tuomas Pentinmäki, AU, 2. Elmeri Mäntylä, AU

Aloittelijat

21 kg: 2. Fanni Pentinmäki, AU

Seurojen väliset pisteet:

2. AU

Osanottajia 50, Seuroja 10, Otteluita 71


KLL:n mestaruuskilpailut, vp

17.-18.10.2015, Porvoo

Pojat 13v. 28 kg:

5. Tuomas Pentinmäki, Alavus

Pojat 13v. 30 kg:

5. Dovydas Samuilis, Alavus

Osanottajia 228, Otteluita 354


Aluemestaruus- ja Nepparin muistopainit, vp

10.10.2015, Seinäjoki

Pojat alle 11 v. 31 kg:

2. Dovydas Samuilis, AU

Pojat alle 11 v. 35 kg:

1. Arnas Samuilis, AU

Pojat alle 11 v. 45 kg:

2. Rami Jaatinen, AU

Pojat alle 9 v. 29 kg:

1. Tuomas Pentinmäki, AU

4. Elmeri Mäntylä, AU

Aluem. tytöt 20 v. 28 kg

4. Fanni Pentinmäki, AU

Seurapisteet: 6. AU

Osanottajia 64, Seuroja 17, Otteluita 115

Luoman Oy-cup

3.10.2015, Ylistaro

Pojat alle 11 v. 31 kg:

2. Tuomas Pentinmäki, AU

5. Dovydas Samuilis, AU

Pojat alle 11 v. 35 kg:

4. Arnas Samuilis, AU

Tytöt33 kg:

1. Fanni Pentinmäki. AU

Seurapisteet: 8. AU

Osanottajia 67, Seuroja 11, Otteluita 103

OP-Turnaus

26.9.2015, Ilmajoki

Juniorit 20 v. 62 kg:

3. Ilmari Putula, AU

Pojat alle 9 v. 28 kg:

1. Tuomas Pentinmäki. AU

Pojat yli 9 v. 30 kg:

3. Dovydas Samuilis, AU

Pojat yli 9 v. 35 kg:

4. Arnas Samuilis, AU

Pojat yli 9 v. 45 kg

2. Rami Jaatinen, AU

Seurapisteet: 10. AU

Osanottajia 134, Seuroja 23, Otteluita 203

Av. vapaapainin ikäkausikilpailut, vp

19.9.2015, Tampere

9 v. 29 kg:

3. Tuomas Pentinmäki, AU

5. Elmeri Mäntylä, AU

11 v. 33 kg:

3. Arnas Samuilis AU

11 v. 46 kg:

2. Rami Jaatinen, AU

Osallistujia 73, Otteluita 83

Väinö Hakkaraisen ja Ivar Wacklinin muistopainit

12.9.2015, Suolahden Urho ja Äänekosken Huima

Pojat 11v. 30 kg:

2. Dovydas Samuilis, AU

4. Elmeri Mäntylä, AU

Pojat 11 v. 35 kg:

2. Arnas Samuilis, AU

Seurapisteet: 5. Alavuden Urheilijat

Osanottajia 39, Seuroja 8, Otteluita 41

KLL:n mestaruuskilpailut, kr

16.-17.5.2015, Kouvola

Pojat 20v 60 kg:

1. Ilmari Putula

Tytöt 20v 55 kg:

1. Annimari Aho

Osanottajia 303, Otteluita 513

Kr.room. painin SM-kilpailut

9.5.2015, Seinäjoki

75 kg:

3. Henri Palomäki, AU

59 kg:

8. Ilmari Putula, AU

Seurojen pisteet

13. AU

Osanottajia 70, Seuroja 29, Otteluita 116

Kultavieskacup

9.5.2015, Ylivieska

P10v 34 kg:

4. Arnas Samuilis, AU

P10v 27 kg:

4. Tuomas Pentinmäki , AU

Aloittelijat 29 kg:

2. Dovydas Samuilis, AU

Osanottajia 127


Tampereen Kooveen ikäkausikilpailu

2.5.2015, Tampere

Pojat yli 9 v. 34 kg:

3. Arnas Samuilis, AU

Pojat alle 9 v. 28 kg:

4. Tuomas Pentinmäki , AU

Aloittelijat 29 kg:

1. Dovydas Samuilis, AU

Seurojen pisteet

18. AU

Osanottajia 157, Seuroja 31, Otteluita 271


Tallinna Open 2015

27-29.03.2015, Tallinna

Tytöt 1999 ja vanhemmat, 48 kg:

1. Annimaria Aho, AU (FIN)

Turnauksessa osanottajia 1392, Seuroja 164


Junioreiden SM-painit kr.room

28.3.2015, Ilmajoki

60 kg:

4. Ilmari Putula, AU

Seurojen pisteet

15. AU

Osanottajia 49, Seuroja 23, Otteluita 66

Junioreiden vapaapainin SM-kilpailut

14.3.2015, Seinäjoki

JUN Naiset, 51 kg:

1. Annimaria Aho, AU

Seurojen pisteet

11. AU

Osanottajia 55, Seuroja 26, Otteluita 91


Keski-Suomen Osuuspankki-painit

7.3.2015, Vaajakoski

Suomi Cup

Miehet 59 kg:

3. Ilmari Putula, AU

Ikäkausisarjat:

Pojat 13 vuotta:

7. Rami Jaatinen, AU

Pojat 9 vuotta 28 kg:

1. Tuomas Pentinmäki, AU

3. Elmeri Mäntylä, AU

Pojat aloittelijat 29 kg:

3. Dovydas Samuilis, AU

Pojat aloittelijat 34 kg:

2. Arnas Samuilis, AU

Seurojen pisteet

11. AU

Osanottajia 224, Seuroja 49, Otteluita 363


Myhi-turnaus

21.2.2015, Ilmajoki

Pojat yli 9 v. 28 kg:

3. Dovydas Samuilis, AU

Pojat yli 9 v. 33 kg:

10. Arnas Samuilis, AU

Pojat yli 9 v. 41 kg:

7. Rami Jaatinen, AU

Pojat alle 9 v. 28 kg:

1. Tuomas Pentinmäki, AU

2. Elmeri Mäntylä, AU

Seurojen pisteet

16. AU

Osanottajia 57, Seuroja 36, Otteluita 366


Naisten ja miesten vapaapainin SM-kilpailut

7.2.2015, Järvenpää

Naiset 53 kg

1. Annimaria Aho, AU

Seurojen pisteet

9. AU

Osanottajia 57, Seuroja 27, Otteluita 81


Mannin Matsit, Suomi Cup osak. ja Länsi-Suomen aluemestaruuskilpailut

31.1.2015, Peräseinäjoki

Mannin matsit

Miehet 60 kg:

2. Ilmari Putula, AU

Länsi-Suomen aluemestaruuskilpailut

Pojat 28 kg, aloittelijat:

3. Tuomas Pentinmäki, AU

5. Dovydas Samuilis, AU

6. Elmeri Mäntylä, AU

7. Kustaa Laitio, AU

Pojat 31 kg, aloittelijat:

3. Arnas Samuilis, AU

Pojat 45 kg, aloittelijat:

1. Rami Jaatinen, AU

Seurojen pisteet

12. AU

Osanottajia 161, Seuroja 25, Otteluita 276


Laihian Ikäkausipainit

17.1.2015 Laihia

Pojat Yli 9v 33 kg

4. Arnas Samuilis, AU

Pojat Yli 9v 42 kg

2. Rami Jaatinen, AU

Pojat Alle 9v 28 kg

1. Tuomas Pentinmäki, AU

5. Elmeri Mäntylä, AU

Pojat Aloittelijat 29 kg

1. Dovydas Samuilis, AU

Osanottajia 115, Otteluita 172


XXVII Loppiaispainit

6.1.2015, Vähäkyrö

Pojat 11v 43 kg

3. Rami Jaatinen, AU

Pojat 9v 27 kg

3. Tuomas Pentinmäki, AU

4. Elmeri Mäntylä, AU

Seurojen pisteet

14. AU

Osanottajia 100, Seuroja 15, Otteluita 161

Takaisin tulokset-sivulle.