Tuloksia 2014

Alavuden Urheilijoiden PikkuJoulupainit

16.12.2014

 

19 kg

1. Arttu Hautamäki

2. Oiva Välinen

3. Kaapo Laitio

4. Viljami Mäntylä

5. Leevi Kurhela

                            

27 kg

1. Dovydas Samuilis

2. Elmeri Mäntylä

3. Kustaa Laitio

4. Fanni Pentinmäki

                            

32 kg

1. Arnas Samuilis

2. Onni Välinen

3. Aliisa Lyly

                            

48 kg

1. Rami Jaatinen

2. Matias Mursula

3. Topi Välinen

Kadettien vapaapainin SM-kilpailut

12.-13.12.2014, Vaasa

 

Tytöt 51 kg: 

1. Annimari Aho, AU

Pojat 58 kg:

2. Ilmari Putula, AU

 

Seurojen pisteet

7. AU

Osanottajia 122, Seuroja 47, Otteluita 160

 

 

Luoman Oy-cup

29.11.2014, Seinäjoki, Ylistaro

 

Pojat 17 v.

63 kg: 1. Ilmari Putula, AU

 

Pojat alle  8 v.

26 kg: 2. Tuomas Pentinmäki, AU

28 kg: 4. Elmeri Mäntylä, AU

34 kg: 2. Arnas Samuilis, AU

 

Osanottajia 80, Seuroja 16, Otteluita 115

 

Vantaa Painicup

15.-16.11.2014, Vantaa

 

75 kg: 5. Henri Palomäki, AU

 

 

Alavus-painit

8.11.2014, Alavus

 

Pojat 9 v

26 kg: 3. Tuomas Pentinmäki, AU, 4. Elmeri Mäntylä, AU

 

Pojat 9 v (4 Osallistujat)

32 kg:  3. Arnas Samuilis, AU

 

Osanottajia 61, Seuroja 17, Otteluita 94

 

 

Mälarcupen 2014

1-2.11.2014, Västerås

 

Tytöt 17 v

49 kg: 3. Annimaria Aho, AU

VI Kankuri-Cup

1.11.2014, Lapua

 

Pojat yli 9 v

41 kg: 2.Rami Jaatinen, AU

 

Pojat alle 9 v

29 kg: 3. Tuomas Pentinmäki, AU

 33 kg 2. Arnas Samuilis, AU

 

Osanottajia 113, Seuroja 14, Otteluita 95

KLL:n mestaruuskilpailut, vp

18.–19.10.2014 Vierumäki, Suomen Urheiluopisto

 

Pojat 20v

60 kg:  1. Ilmari Putula

 

Tytöt 20v

48 kg:  1. Annimari Aho

 

Osanottajia 245, Otteluita 389

 

 

Aluemestaruus- ja Nepparin muistopainit

 4.10.2014, Seinäjoki

 

Pojat Ikäkausisarjat

26 kg: 3. Tuomas Pentinmäki, AU

31 kg: 3. Arnas Samuilis, AU

41 kg: 3. Rami Jaatinen, AU

 

Osanottajia 74, Seuroja 14, Otteluita 95

 

 

OP-Turnaus

27.9.2014, Ilmajoki

 

Juniorit 20 v

62 kg: 2. Ilmari Putula, AU      

 

Tytöt 17 v

50 kg 2. Annimaria Aho, AU  

 

Pojat yli 9 v

43 kg:  4. Rami Jaatinen, AU

 

Pojat alle 9 v

28 kg: 11. Tuomas Pentinmäki, AU

32 kg: 5. Arnas Samuilis, AU

                            

Osanottajia 123, Seuroja 23, Otteluita 198

Avoimet TUL:n poikien ja tyttöjen mestaruuskilpailut

7.6.2014, Ylistaro (Seinäjoki)

 

Pojat 17 v.

58 kg: 1. Ilmari Putula AU

 

Tytöt 17 v.

52 kg: 1. Annimaria Aho, AU

 

Osanottajia 77, Seuroja 24, Otteluita 100

 

 

KLL:n mestaruuskilpailut, kr

17.-18.5.2014, Kajaani

 

Pojat 20v.

60 kg: 5. Ilmari Putula

 

Tytöt 20v.

48 kg: 1. Annimari Aho

 

Osanottajia 314, Otteluita 522

 

PM-painit 2014

Turku, 2.-4.5.2014

 

Tytöt 46 kg:

1. Annimaria Aho

 

Keski-Suomen OP-painit - Suomi Cup 

26.4.2014 Vaajakoski (VaaKu)

 

Miehet:

59 kg: 2. Ilmari Putula AU

98 kg: 1. Antti Hakala AU

 

Seurapisteet

3. Alavuden Urheilijat 19

Osanottajia 23, Seuroja 13, Otteluita 34

Keski-Suomen OP-painit

26.4.2014 Vaajakoski (VaaKu)

 

Pojat 17 v.

58 kg: 1. Ilmari Putula AU

 

Osanottajia 124, Seuroja 35, Otteluita 202

Norrländska Elitbrottningarna 2014

15.2.2014 Uumaja, Ruotsi

 

Nuoret 58 kg:

1. Ilmari Putula AU

Mannin matsit ja Länsi-Suomen aluemestaruuskilpailut

8.2.2013 Peräseinäjoki (PeTo)

 

Mannin matsit

Miehet 55 kg:

1. Ilmari Putula AU

 

Miehet 98 kg:

1. Antti Hakala AU

 

Seurojen pisteet

4. AU

Osanottajia 40, Seuroja 17, Otteluita 61

 

Länsi-Suomen aluemestaruuskilpailut

Pojat 17 v. 58 kg:

1. Ilmari Putula AU                    

 

Aloittelijat 36 kg:

7. Rami Jaatinen AU

 

Seurojen pisteet

19. AU

Osanottajia 144, Seuroja 25, Otteluita 231

Thor Masters 2014

1.2.2014 Nykøbing Falster, Tanska

 

Miehet 71 kg:  

3. Henri Palomäki AU, Team Finland

 

 

E-P:n piirinmestaruuskilpailut / Jalas 100-vuotisp

25.1.2014 Jalasjärvi

 

Piirinm. 17 v. 58 kg: 4. Ilmari Putula AU

Pojat 11 v. 37 kg: 3. Rami Jaatinen AU

Pojat 9 v. 24 kg: 3. Tuomas Pentinmäki AU

 

Seurojen pisteet

11. AU

Osanottajia 99, Seuroja 15, Otteluita 168

 

 

93. Valopainit Roope Liinamaan muistopainit

11.1.2014 Mänttä, (MäVa)

 

Miehet

60 kg: 1. Ilmari Putula AU

 

Osanottajia 72, Seuroja 15, Otteluita 106

 

 

XXVI Loppiaispainit

6.1.2014 Vähäkyrö, (VäVi)

 

Pojat 9v.

23 kg: 4. Tuomas Pentinmäki AU

28 kg: 3. Aaro Järvinen AU

 

Pojat 11v.

41 kg: 1. 4. Atte Järvinen AU

 

Seurojen pisteet

12. AU

Osanottajia 88, Seuroja 14, Otteluita 130

Takaisin tulokset-sivulle.