Avoimet poikien E-P:n piirinmestaruuskilpailut, kr
Alavus, 16.3.2019


29 kg Piirinm. 17 v. (5 Osallistujaa)
1. Melvin Salonen Vaasan Voima-Veikot
2. Aron Ollila Vaasan Toverit
3. Veikko Köykkä Ilmajoen Kisailijat
4. Paavo Lasanen Lakeuden Paini
5. Petja Kangasniemi Jalasjärven Jalas

32 kg Piirinm. 17 v. (8 Osallistujaa)
1. Kaapo Broo Lapuan Virkiä
2. Ramin Yousefi Harjun Woima Jyväskylä
3. Veeti Katajamäki Ilmajoen Kisailijat
4. Patrik Alatalo Vaasan Voima-Veikot
5. Samuel Saari Jalasjärven Jalas
5. Perttu Kangasniemi Jalasjärven Jalas
8. Viljami Törmänen Kälviän Tarmo
8. Urho Västi Ylistaron Kilpa-Veljet

35 kg Piirinm. 17 v. (5 Osallistujaa)
1. Matias Onnenlehto Laihian Luja
2. Onni Silvennoinen Harjun Woima Jyväskylä
3. Paulus Alatalo Vaasan Voima-Veikot
4. Lauri Sia Kälviän Tarmo
5. Oskari Broo Lapuan Virkiä

38 kg Piirinm. 17 v. (7 Osallistujaa)
1. Aron Salonen Vaasan Voima-Veikot
2. Elmeri Mäntylä Alavuden Urheilijat
3. Jaani Löllö Kälviän Tarmo
4. Olavi Pääkkönen Kajaanin Juntta
5. Miika Kiikeri Ylistaron Kilpa-Veljet
6. Touko Helimaa Alavuden Urheilijat
7. Taisto Riutta-aho Harjun Woima Jyväskylä

41 kg Piirinm. 17 v. (8 Osallistujaa)
1. Aapo Hakala Vaasan Voima-Veikot
2. Lauri Perkka Ilmajoen Kisailijat
3. Joel Löllö Kälviän Tarmo
4. Arnas Samuilis Alavuden Urheilijat
5. Eeli Kiuru Kälviän Tarmo
6. Aaro Ojala Ylistaron Kilpa-Veljet
7. Veeti Passi Kajaanin Juntta
8. Joonas Saari Jalasjärven Jalas

45 kg Piirinm. 17 v. (5 Osallistujaa)
1. Oliver Pada Vaasan Voima-Veikot
2. Kasperi Kankkunen Suolahden Urho
3. Dovydas Samuilis Alavuden Urheilijat
4. Topi Kujala Ylistaron Kilpa-Veljet
5. Timo Järvinen Kuortaneen Kunto

52 kg Piirinm. 17 v. (4 Osallistujaa)
1. Jimi Witick Kälviän Tarmo
2. Kasperi Kallio Kälviän Tarmo
3. Antti Härkönen Harjun Woima Jyväskylä
4. Severi Mäenpää Ilmajoen Kisailijat

57 kg Piirinm. 17 v. (3 Osallistujaa)
1. Lauri Hakomäki Vaasan Voima-Veikot
2. Arttu Haataja Vaajakosken Kuohu
3. Hadi Ahmadi Vaasan Toverit

62 kg Piirinm. 17 v. (2 Osallistujaa)
1. Hugo Hautamäki Laihian Luja
2. Juho Mäki-Jouppila Ilmajoen Kisailijat

68 kg Piirinm. 17 v. (2 Osallistujaa)
1. Pyry Mäki-Hakola Ilmajoen Kisailijat
2. Julius Kivistö Kälviän Tarmo

75 kg Piirinm. 17 v. (1 Osallistujaa)
1. Elias Lyyski Laihian Luja

30 kg Tytöt (3 Osallistujaa)
1. Nenna Mörsky Seinäjoen Paini-Miehet
2. Rita Rantonen Harjun Woima Jyväskylä
3. Vilja Vallin Vaasan Toverit

31 kg Tytöt (5 Osallistujaa)
1. Josefiina Tuominen Laihian Luja
2. Ronja Paso Lakeuden Paini
3. Elin Ollila Vaasan Toverit
4. Kerttu Uschanofa Tampereen Painiseura
5. Saara Valkama Vähänkyrön Viesti

33 kg Tytöt (4 Osallistujaa)
1. Mikaela Vesterholm Vaasan Toverit
2. Åsa Thoden Kälviän Tarmo
3. Peppi Jouppi Kyrön Voima
4. Etsiina Mamia Tampereen Painiseura

39 kg Tytöt (4 Osallistujaa)
1. Martta Heikkinen Kajaanin Juntta
2. Ella Forsell Kälviän Tarmo
3. Fanni Pentinmäki Alavuden Urheilijat
4. Jemina Rauhala Mäntän Valo

42 kg Tytöt (5 Osallistujaa)
1. Iina Lintala Vaasan Voima-Veikot
2. Aamu Rintamäki Ylistaron Kilpa-Veljet
3. Susanna Kalervo Laihian Luja
4. Viivi Pihlajisto Vaajakosken Kuohu
5. Sofia Kytöharju Ylistaron Kilpa-Veljet

47 kg Tytöt (6 Osallistujaa)
1. Jutta Ala-Ranta Ilmajoen Kisailijat
2. Ninna Ala-Ranta Ilmajoen Kisailijat
3. Marjaana Gardniya Kajaanin Juntta
4. Sara Rantonen Harjun Woima Jyväskylä
5. Ronja Heikkinen Kajaanin Juntta
6. Ronja Lasanen Lakeuden Paini

56 kg Tytöt (3 Osallistujaa)
1. Aava Valtokari Vieskan Voima
2. Helmi Syri Vähänkyrön Viesti
3. Sara-Sofia Väliviita Kankaanpään Urheilijat

66 kg Tytöt (2 Osallistujaa)
1. Selma Pihlaja Vaasan Voima-Veikot
2. Pilvi Nieminen Mäntän Valo

20 kg Aloittelijat (2 Osallistujaa)
1. Arsi Vaaranmaa Ilmajoen Kisailijat
2. Sisu Rantonen Harjun Woima Jyväskylä

23 kg Aloittelijat (4 Osallistujaa)
1. Elmo Rintamäki Ylistaron Kilpa-Veljet
2. Onni-Matti Nieminen Lapuan Virkiä
3. Iiro Ala-Kanto Seinäjoen Paini-Miehet
4. Arttu Raninen Nurmon Jymy

24 kg Aloittelijat (5 Osallistujaa)
1. Ukko Latikka Nurmon Jymy
2. Nuutti Ritari Ylistaron Kilpa-Veljet
3. Manu Mäki-Töyli Ylistaron Kilpa-Veljet
4. Robin Takamaa Nurmon Jymy
5. Vilho Huhtamäki Nurmon Jymy

25 kg Aloittelijat (3 Osallistujaa)
1. Juho Mattila Alavuden Urheilijat
2. Kaapro Vanharanta Nurmon Jymy
3. Jesse Valkonen Lapuan Virkiä

26 kg Aloittelijat (6 Osallistujaa)
1. Jami Kinnari Laihian Luja
2. Veikko Vaaranmaa Ilmajoen Kisailijat
3. Benjamin Grönfors Ylistaron Kilpa-Veljet
4. Luka Haapala Lapuan Virkiä
5. Pieti Kivisaari Lapuan Virkiä
6. Rasmus Orell Nurmon Jymy

28 kg Aloittelijat (4 Osallistujaa)
1. Seppo Soikkeli Harjun Woima Jyväskylä
2. Sisu Lundström Vaasan Voima-Veikot
3. Mikael Koivisto Nurmon Jymy
4. Hugo Huhtala Lapuan Virkiä

29 kg Aloittelijat (5 Osallistujaa)
1. Aukusti Ojanperä Lapuan Virkiä
2. Matias Paajanen Alavuden Urheilijat
3. Vilho Takala Nurmon Jymy
4. Jiri Saarela Alavuden Urheilijat
5. Jalo Laurila Lapuan Virkiä

30 kg Aloittelijat (3 Osallistujaa)
1. Roni Rantala Alavuden Urheilijat
2. Topias Tepponen Mäntän Valo
3. Waltteri Ahonpää Vaasan Voima-Veikot

32 kg Aloittelijat (6 Osallistujaa)
1. Kalle Kankaala Vaasan Voima-Veikot
2. Roope Hanka Alavuden Urheilijat
3. Onni Paajanen Alavuden Urheilijat
4. Miika Ahomäki Nurmon Jymy
5. Joni Valkonen Lapuan Virkiä
6. Jiko Hautamäki Lapuan Virkiä

33 kg Aloittelijat (4 Osallistujaa)
1. Lennart Kangastie Seinäjoen Paini-Miehet
2. Marcus Saukonoja Ilmajoen Kisailijat
3. Topi Ylirantala Ylistaron Kilpa-Veljet
4. Atte Ekola Lapuan Virkiä

34 kg Aloittelijat (5 Osallistujaa)
1. Eelis Vanhala Kajaanin Juntta
2. Aaro Norrgård Laihian Luja
3. Pessi Kivisaari Lapuan Virkiä
4. Paavo Mäkelä Ilmajoen Kisailijat
5. Veikka Ritari Ylistaron Kilpa-Veljet

36 kg Aloittelijat (5 Osallistujaa)
1. Daniel Åkerlund Vieskan Voima
2. Otto Poutanen Vieskan Voima
3. Niku Immonen Harjun Woima Jyväskylä
4. Viljo Köykkä Ilmajoen Kisailijat
5. Ville Pasto Seinäjoen Paini-Miehet

41 kg Aloittelijat (5 Osallistujaa)
1. Teemu Norrgård Ilmajoen Kisailijat
2. Otso Yli-Hannuksela Ilmajoen Kisailijat
3. Eino Kivimäki Ylistaron Kilpa-Veljet
4. Jiri Ojala Kuortaneen Kunto
5. Albert Suominen Lapuan Virkiä

45 kg Aloittelijat (5 Osallistujaa)
1. Casper Martin Vaasan Voima-Veikot
2. Viljami Valkama Alavuden Urheilijat
3. Jere Hautamäki Lapuan Virkiä
4. Miika Kortesoja Seinäjoen Paini-Miehet
5. Jami Kallio Laihian Luja

26 kg Aloittelijat Tytöt (3 Osallistujaa)
1. Alma Väljä Seinäjoen Paini-Miehet
2. Minja Rantalainen Seinäjoen Paini-Miehet
3. Helle Vallin Vaasan Toverit

36 kg Aloittelijat Tytöt (2 Osallistujaa)
1. Gabriella Siltamäki Nurmon Jymy
2. Aliina Koivisto Nurmon Jymy

24 kg Aloittelijat K (3 Osallistujaa)
1. Eemeli Eklund Alavuden Urheilijat
2. Martti Sia Kälviän Tarmo
3. Elias Vesterholm Vaasan Toverit

27 kg Aloittelijat K (4 Osallistujaa)
1. Aleksi Laine Kälviän Tarmo
2. Elias Kinnari Vaasan Toverit
3. Onni Ojatalo Kälviän Tarmo
4. Soni Joensuu Kälviän Tarmo

30 kg Aloittelijat K (4 Osallistujaa)
1. Charger Lindholm Vaasan Voima-Veikot
2. Tuukka Jouppi Kyrön Voima
3. Elmeri Ala-Seppälä Vaasan Voima-Veikot
4. Sampo Rantamäki Vaasan Voima-Veikot

33 kg Aloittelijat K (4 Osallistujaa)
1. Topi Forsell Kälviän Tarmo
2. Jonathan Hägglund Kälviän Tarmo
3. Väinö Syri Vähänkyrön Viesti
4. Leevi Kesäniemi Alavuden Urheilijat

36 kg Aloittelijat K (3 Osallistujaa)
1. Oliver Linna Vaasan Voima-Veikot
2. Hugo Kinnari Vaasan Toverit
3. Eevertti Karppinen Mäntän Valo

45 kg Aloittelijat K (3 Osallistujaa)
1. Juuso Takala Ilmajoen Kisailijat
2. Arne Söderlund Vaasan Voima-Veikot
3. Elias Kallio Laihian Luja

Osanottajia 170, Seuroja 23, Otteluita 277